کد خبر: ۱۰۷۵۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
طی تماس های مردمی با 137 انجام شد؛
رییس اداره آسیب های اجتماعی شهرداری مشهد از جمع آوری و اسکان 528 کارتن خواب و فرد بی سرپناه در شب های سرد زمستان جاری در گرمخانه های شهر خبر دادند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسن محبی در نشست مشترک رییس اداره آسیب های اجتماعی با سرپرست اداره ارتباطات مردمی خاطرنشان کرد: با هدف تبادل نظر در جهت سامان بخشیدن به موضوع پیگیری و انجام هرچه سریع تر درخواست های مردمی 137 در حوزه جمع آوری و اسکان افراد بی سرپناه، کارتن خواب و متکدیان در خانه سبز و گرمخانه های شهرداری برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه طی 10 ماهه نخست سال جاری، 8 هزار و 877 کارتن خواب و متکدی شامل یک هزار و 893 زن و 6 هزار و 984 مرد جمع آوری و اسکان داده شده اند، اظهار داشت: روزانه به طور میانگین ۳۲۰ کارتن خواب و۲۰ تا ۳۰ متکدی از سطح شهر جمع آوری و در خانه سبز یا گرمخانه‌ها نگهداری می‌شود در صورتی که ظرفیت خانه سبز و گرم خانه‌های شهرداری، تنها ۱۷۰ نفر است.
وی افزود: در حال حاضر در سطح شهر مشهد، ۶ گرمخانه داریم که یکی از آن ها برای اسکان خانم‌هاست. کارتن خواب‌ها در گرمخانه‌ها اسکان می‌یابند و سایر افراد بجز کارتن خواب‌ها شامل ولگردها، معلولین، متکدیان و ... به خانه سبز منتقل شده و طی 24 ساعت، توسط مقام قضایی، تعیین تکلیف می‌شوند و تا یک ماه در خانه سبز اسکان داده می شوند.
محبی با اشاره به اینکه امسال با درنظر گرفتن اصلاح بودجه، ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در گرمخانه های شهرداری هزینه شده و می شود، ادامه داد: ۲ مینی بوس و ۳ ون، در شب های سرد سال، از ساعت 23 به بعد، فعال است و در شب‌های عادی نیز همیشه ۲ مینی بوس برای جمع آوری افراد کارتن خواب در سطح شهر فعالیت دارد. در مجموع ۱۲ شیفت ۸ ساعته داریم که شیفت منطقه ثامن ۲۴ ساعته بوده و شیفت برخی مناطق ۱۶ ساعته و برخی مناطق ۸ ساعته است.
وی بیان کرد: کارتن خواب‌هایی که برای شهر آلودگی ایجاد کرده و در محدوده شهر باشند، توسط اکیپ گرمخانه جمع‌آوری می‌شوند و در مدت اسکان، به آنها، خدمات مختلف از جمله صبحانه، نهار، چایی، شام، حمام، خدمات پزشکی ارایه شده و افراد، ۸ صبح ترخیص می‌شوند.
رییس اداره آسیب‌های اجتماعی شهرداری مشهد در مورد کودکان کار هم گفت: ما کودکان کار بالای 6 سال سر چهارراه‌ها را نیز جمع‌آوری می‌کنیم و به مرکز نگهداری بهزیستی تحویل می‌دهیم تا به پدر و مادر تحویل شود حتی اگر این کودکان همراه پدر و مادر باشند، باید از دادگاه نامه بیاورند و کودک خود را از بهزیستی تحویل گیرند. کودکان زیر ۶ سال نیز بعد از جمع آوری به اورژانس اجتماعی داده می‌شود تا به شیرخوارگاه تحویل دهند، در کل پسران و دختران زیر ۱۸ سال کودک کار محسوب می‌شوند .
محبی در پایان افزود: متکدیان جمع آوری شده، بار اول جریمه نمی‌شوند و پول هایشان گرفته نمی شود اما در دفعات بعد، همه پول‌های همراهشان که از طریق تکدی‌گری به دست آمده است به حساب دادگستری واریز می‌شود و هیچ مبلغی توسط خانه سبز و شهرداری از آن ها گرفته نمی‌شود.
در ادامه احمد رمضانی فرخد، سرپرست اداره ارتباطات مردمی شهرداری مشهد نیز در این نشست اظهار داشت: در شب های سرد زمستان، ۵۲۸ شهروند در تماس با ۱۳۷ درخواست جمع آوری متکدیان و افراد کارتن خواب را داشتند که این موارد بلافاصله از طریق شبکه بیسیم به همکارانمان در اداره آسیب های اجتماعی منعکس شده و جمع آوری شده است.
وی ادامه داد: بیشترین تماس های شهروندان در این خصوص از معابر چراغچی، توس و عبادی منطقه 2، رسالت، میرزایی و طبرسی شمالی منطقه 3 و فلسطین، دستغیب و خیام جنوبی منطقه یک بوده است که 31 درصد تماس گیرندگان آقا و 69 درصد خانم بودند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.
آنچه از عید فطر نمی دانیم!

آنچه از عید فطر نمی دانیم!

واژه عید، در اصل از فعل عاد (عود) یعود اشتقاق یافته است و معانى مختلفى براى آن ذکر کرده‌‏اند.