کد خبر: ۱۰۷۴۹۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه از اجرای طرح تام (تفکیک از مبدا) در اداره‌ها و سازمان‌های دولتی شهر خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احد یوسفی با بیان اینکه روزانه بیش از ۵۰۰ تن پسماند در ارومیه تولید می‌شود، اظهار کرد: حدود ۷۰ درصد آن پسماند تر است، جداسازی پسماندهای تر و خشک در مبدا می‌تواند کمک شایانی برای کاهش هزینه‌های مدیریت پسماند از جمله جمع‌آوری و حمل‌ونقل و دیگر مراحل مدیریت پسماند است.

وی تصریح کرد: برای حفاظت از محیط زیست و صرفه‌جویی در منابع و همچنین کاهش هزینه‌های مدیریت پسماند، سازمان مدیریت پسماند ارومیه، طرح "تام" به معنای تفکیک از مبدا پسماندهای خشک و تر را در دستور کار خود قرار داده است.

یوسفی افزود: هدف از اجرای این طرح تفکیک پسماند خشک و تر از یکدیگر در منازل، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، مدارس و سایر سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه خاطرنشان کرد: در این راستا، طرح جمع‌آوری کاغذهای باطله در فاز نخست با سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی وابسته به وزارت کشور مثل مجموعه بزرگ شهرداری، استانداری و فرمانداری شروع و در فاز بعدی نهادهای غیردولتی مثل بانک‌های غیردولتی و شرکت‌های بیمه اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فاز بعدی این طرح در مدارس اجرا می‌شود، گفت: در این طرح به تمامی سازمان‌ها و نهادهای مذکور، کارتن پلاست هایی با ظرفیت‌های ۲۰ لیتر و ۶۰ لیتر جهت جمع‌آوری اهدا می‌شود و به هریک از مخزن‌ها کدی اختصاص داده می‌شود. سپس با هماهنگی سازمان مربوطه جهت جمع آوری و انتقال آن‌ها اقدام می‌شود.

یوسفی اضافه کرد: جهت تحقق این اهداف نیاز به همکاری و مشارکت تمامی شهروندان و دستگاه‌ها و سازمان‌های ذکر شده است تا به بهترین نحو انجام شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.