کد خبر: ۱۰۷۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
معاون فنی و عمرانی منطقه هشت شهرداری تبریز از اجرای مراحل نهایی کف‌سازی در پشت بازار امیر به صورت شبانه روزی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عادل پورقربان با اعلام این خبر، اظهار کرد: به منظور تکمیل عملیات سنگفرش بازار تاریخی تبریز، طی ماه‌های اخیر عملیات سنگفرش و کفسازی پشت بازار امیر را آغاز کرده و عملیات کفسازی این بازار را طی روزهای آتی به اتمام خواهیم رساند.

وی افزود: متأسفانه از گذشته، کف‌سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام شده است که این نوع کفسازی موجب انتقال رطوبت کف به ستون‌ها، طاق‌ها و آسیب زدن بر بافت آجری بازار می‌شد و هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم نداشت.

معاون فنی و عمرانی منطقه هشت شهرداری تبریز با اشاره به جنس سنگ‌های مورد استفاده در کفسازی پشت بازار امیر تصریح کرد: در کفسازی این بازار از سنگ اسپراخون استفاده می‌شود که با توجه به بومی بودن این نوع سنگ، دارای مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما است و همخوانی خوبی با بافت تاریخی بازار دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.