کد خبر: ۱۰۷۴۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
حبیب‌زاده خبرداد
نائب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران از تحقق محله محوری در بودجه با مشارکت شورایاران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،افشین حبیب زاده در نشست با دبیران کارگروه‌های تخصصی عمران شورایاری مناطق ۲۲ گانه که به منظور بررسی پیشنهادات شورایاران در خصوص بودجه سال آینده شهرداری برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران هفته گذشته به شورای اسلامی شهر تهران ارائه شد، از کارشناسان کمیته عمران خواستم ضمن بررسی این لایحه، نظرات و پیشنهادات خود را در ارتباط با پروژه‌های عمرانی ارائه دهند. به محض بررسی لایحه از سوی کارشناسان، از دبیران کارگروه‌های تخصصی عمران شوارایاری مناطق نیز دعوت شد تا پیشنهادات خود در این حوزه را ارائه کنند.

نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه با بررسی پیشنهادات در صورتی که پروژه‌ای در بودجه پیش بینی نشده باشد، ظرفیت و گنجایش منطقه برای افزودن پروژه جدید مورد بررسی کارشناسی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: بودجه سال آینده، از ۱۸ هزار میلیارد تومان اولیه سال ۹۷ به سی هزار میلیارد تومان افزایش یافته که حدود ۶۵ درصد افزایش دارد. که این در بودجه مناطق تأثیر خواهد شد.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ برای بخش عمرانی حدود ۷۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که با رایزنی صورت گرفته با سایر اعضای شورا، آنها با پیشنهاد بنده برای افزایش ۶۰۰ میلیارد تومانی و رساندن بودجه عمرانی به حدود هزار و سیصد میلیارد موافقت کردند که این امر موجب انجام و افتتاح بسیاری از پروژه‌ها همچون جمع اوری آب‌های سطحی، اجرای زیرگذر استاد معین و پل گیشا و بزرگراه‌های رستگاری و بروجردی و مجموعه فرهنگی برج طغرل و غیره شد.

حبیب زاده با بیان اینکه باتوجه به افزایش چشمگیر رقم بودجه، پروژه‌هایی با محوریت محلات انجام خواهد شد، افزود: پس از شناسایی پروژه‌ها در سطح محلات، عدد آن در قالب بودجه در نظر گرفته شده و سهم هر محله از آن مشخص خواهد شد.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران به فعالیت‌های نظارتی شورایاران پرداخت و گفت: از مهم‌ترین وظایف شورایاران نظارت بر حوزه مدیریت شهری در محلات خودشان است. نظارت مورد نظر در بخش عمرانی بیشتر بحث فنی در خصوص بررسی میزان پیشرفت فیزیکی و مشکلات فنی پروژه است و از این رو راحت تر می‌توانید با عوامل اجرایی تعامل کنید.

حبیب زاده از دبیران کارگروه تخصصی عمران شورایاری خواست مشکلات فنی پروژه‌ها را به شورای اسلامی شهر تهران اعلام کنند و با اشاره به حواشی پیش آمده در افتتاح زیرگذر استاد معین، اظهار کرد: کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران در جریان درخواست شهروندان و اعضای شورایاری منطقه برای دو طرفه کردن این زیرگذر نبود. اگر درخواستی به شورا ارائه می‌شد قطعاً از سوی کمیسیون عمران جلسه‌ای را به منظور بررسی آن با حضور پلیس راهور، شهرداری و شورایاری منطقه برگزار می‌کردیم و در نهایت تصمیم گیری می‌کردیم.

عضو ستاد هماهنگی شورایاری‌ها به تشریح نحوه ارتباط اعضای شورایاری مناطق با شهرداری پرداخت و گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر، ۱۷ اختیار برای شورایاری درنظر گرفته شده که هرگونه مکاتبه برخلاف آن ۱۷ اختیار باطل است و کسی نمی‌تواند مانع فعالیت شورایاری‌ها در راستای آن اختیارات شود. در صورتی که در روند کار با مشکلی مواجه هستید آن را اطلاع دهید تا کار از مسیر دیگری پیش رود چراکه هیچ بن بستی وجود ندارد. البته باید در نظر داشت که می‌توان بخش عمده کار را از طریق همان کارگروه‌های منطقه که با حضور معاونین شهردار برگزار می‌شود، پیگیری کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.
آنچه از عید فطر نمی دانیم!

آنچه از عید فطر نمی دانیم!

واژه عید، در اصل از فعل عاد (عود) یعود اشتقاق یافته است و معانى مختلفى براى آن ذکر کرده‌‏اند.