کد خبر: ۱۰۷۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان خبرداد
مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان از اتمام عملیات عمرانی پیاده‌روسازی خیابان الله اکبر و آغاز عملیات عمرانی پیاده‌روسازی خیابان جی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود قاسمی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: فضاهای شهری، مکان‌هایی است که به عموم شهروندان تعلق داشته و در حقیقت با حضور انسان و فعالیت مردم معنا می‌یابد.

وی با بیان اینکه فضاهای شهری قدمتی دیرینه در تاریخ شهرسازی داشته و در ادوار مختلف به اشکال گوناگون در شهرها حضور یافته و سبب شکل‌گیری بافت شهری در پیرامون و یا بر حول محور خود شده است، تصریح کرد: توجه به نیازهای انسانی در شهر یکی از مهمترین عوامل شکل‌گیری، گسترش و حیات شهرها بوده و در بین نیازهای انسانی، پیاده روی یکی از نیازهای مهم و اساسی آدمی است که متأسفانه امروزه مورد بی‌توجهی و بی مهری قرار گرفته و شاید هم به فراموشی سپرده شده است.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان ادامه داد: شهر محل زندگی و ارتباط انسان‌ها با یکدیگر است، این ارتباط در فضایی به نام پیاده‌رو، زندگی اجتماعی شهر را رقم می‌زند و هر میزان این فضا ایمن، روشن، زیبا، متنوع و متفاوت باشد، زندگی اجتماعی شهر قوی‌تر، واضح‌تر و پایدارتر خواهد بود چرا که تمامی سنین و اقشار اجتماعی را به صحنه شهر جذب می‌کند.

وی افزود: نبود پیاده‌روهای استاندارد و رعایت نکردن ضوابط الزام، تبدیل‌شدن پیاده‌روها به پارکینگ موتورسیکلت‌ها و گاری دست‌فروشان، سنگ‌فرش نامناسب و غیراستاندارد، عامل ترغیب عابران‌پیاده جهت عبور از حاشیه خیابان به جای مسیر پیاده‌رو شده است.

قاسمی با بیان اینکه پیاده‌روها صرفاً به معنای فضایی برای عبور پیاده نیست بلکه محدوده‌های پیاده یکی از مهمترین فضاهای شهری و عرصه‌های عمومی در شهرها است، گفت: به دلیل شاخصه مقیاس انسانی، ایجاد پویایی و افزایش تعاملات اجتماعی در عصر ارتباطات مجازی، فضاهای پیاده شهری مورد توجه صاحب نظران بوده و برنامه‌ریزی و مدیریت فضاهای شهری با رویکرد اجتماعی و محوریت عنصر شهرنشینی از وجهی نو مورد بازنگری قرارگرفته است.

وی ادامه داد: یکی از نمودهای این رویکرد، مناسب‌سازی و ساماندهی فضایی و کارکردی فضاهای عمومی شهری به ویژه پیاده‌راه‌ها و پیاده‌روها برای تسهیل در نظام حرکت پیاده است که در سال‌های اخیر با بروز شدن مسائل زیست محیطی و ترافیکی در شهرها و افزایش نیازهای شهروندان، احیا و باززنده‌سازی فضاها و نظام حرکت پیاده در قالب طرح‌های بهسازی یا مناسب‌سازی محورهای پیاده، مورد توجه اکثر مدیران شهری قرار گرفته است.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان تأکید کرد: پیاده‌روها باید یک استاندارد اساسی را دنبال کنند که متناسب با هدف ساخت آن‌ها برای شهروندان، این امکان را به همراه آورد تا به معنای عام در کنار اصل حفاظت و ایمنی شخصی بتوانند به عنوان عابر، از فضای لازم برای عبور و مرور شهری استفاده کنند.

وی ادامه داد: در مراحل بعدی توجه به زیبایی پیاده‌رو از قبیل گل‌کاری‌های کنار جدول‌ها در جهت دادن اعتماد بیشتر به شهروندان برای استفاده از پیاده‌رو به عنوان حق طبیعی آن‌ها در رفت و آمد همچنین ظاهر زیبای پیاده‌روها در شهر باعث جذابیت آن شهر از لحاظ گردشگری همچنین موجب ایجاد امنیت خاطر در عابران می‌شود.

قاسمی با اشاره به پایان عملیات عمرانی پیاده‌روسازی خیابان الله اکبر و آغاز عملیات عمرانی پیاده‌روسازی خیابان جی، گفت: تلاش خود را جهت اجرای این پروژه به نحو احسن با استفاده از مواد و مصالح مناسب برای کف‌سازی معابر با سطحی هموار جهت استفاده عابران در فصول مختلف سال به کار گرفته است.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.
آنچه از عید فطر نمی دانیم!

آنچه از عید فطر نمی دانیم!

واژه عید، در اصل از فعل عاد (عود) یعود اشتقاق یافته است و معانى مختلفى براى آن ذکر کرده‌‏اند.