کد خبر: ۱۰۷۴۱۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
مدیر پژوهش، خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری اصفهان گفت: سیستم ارزیابی صلاحیت سرمایه‌گذاران برای انجام طرح‌های مشارکتی شهرداری اصفهان در قالب یک پروژه پژوهشی طراحی و اجرا شد و نرم‌افزاری برای ارزیابی صلاحیت سرمایه‌گذاران منتخب پیاده‌سازی و نتایج خروجی آن شامل امتیاز و رتبه سرمایه‌گذار ارائه شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: برگزاری مناقصه و سنجش قیمت‌های پیشنهادی همواره روش مناسبی برای ارزیابی صلاحیت سرمایه‌گذاران و انتخاب آن‌ها نیست.

مدیر پژوهش، خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری اصفهان گفت: ارزیابی بر اساس شاخص‌های متنوع، روشی برای جبران کاستی‌های سیستم مناقصه است و هدف از اجرای این روش ارزیابی توانایی‌ها و شایستگی‌های داوطلبان بالقوه بر اساس مجموعه‌ای از معیارها است چنانچه ارزیابی صلاحیت سرمایه‌گذاران در شاخص‌های فنی و مدیریتی در کنار شاخص‌های مالی، مدیران و کارفرمایان را در انتخاب صحیح سرمایه‌گذاران کمک می‌کند و در نتیجه، کارفرما با اطمینان بیشتر شرکت توانمند در زمینه انجام قرارداد و تکمیل موفق پروژه را انتخاب می‌کند.

وی ادامه داد: در صورت استفاده مؤثر از روش‌های ارزیابی صلاحیت، رقابت بین سرمایه‌گذاران سالم باقی می‌ماند و هزینه‌های برگزاری مناقصه کاهش می‌یابد.

ابراهیمی گفت: با توجه به نبود سیستم ارزیابی صلاحیت در سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری اصفهان؛ این سازمان در راستای اهداف و رسالت‌های خود و همچنین به منظور افزایش رضایت سرمایه‌گذاران در تخصیص متناسب پروژه‌های مشارکتی، طرح پژوهشی "طراحی و اجرای سیستم ارزیابی صلاحیت سرمایه‌گذاران جهت انجام طرح‌های مشارکتی شهرداری اصفهان" را به عنوان پروژه‌ای مسئله محور تعریف کرد و برای انجام این پژوهش ابتدا مرور ادبیات موضوع و نمونه سیستم‌های ارزیابی صلاحیت سرمایه‌گذاری در انواع سازمان‌های داخلی و خارجی مورد مطالعه قرار گرفت.

مدیر پژوهش، خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری اصفهان تصریح کرد: با بررسی و مرور ادبیات موضوع و همچنین نمونه سیستم‌های ارزیابی سرمایه‌گذاری، معیارهای مؤثر در فرآیند ارزیابی صلاحیت مشخص و نظرات پنج سرمایه‌گذار منتخب در رابطه با این معیارهای ارزیابی طی پرسش نامه و مصاحبه دریافت شد همچنین جلسات کارشناسی متعددی با کارمندان و مدیران منتخب شهرداری در رابطه با این معیارها برگزار و نظرات آنها در رابطه با این معیارها گرفته شد.

ابراهیمی گفت: با توجه به دریافت نظرات کارشناسان، مدیران و سرمایه‌گذاران منتخب، جلسات راهبری با مدیریت سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی در چندین نوبت برای نهایی کردن معیارهای ارزیابی صلاحیت برگزار شد و شاخص‌های ارزیابی سرمایه گذاران در سه مؤلفه مالی، فنی، تخصصی و مدیریتی دسته‌بندی شد.

وی گفت: پس از نهایی شدن معیارهای ارزیابی در این سه مؤلفه، نحوه امتیازدهی و امتیاز هر یک از معیارها بر اساس جداول و فرمول‌ها قابل محاسبه شده است و گردش‌کار، آئین‌نامه و کاربرگ‌های دریافت اطلاعات سرمایه‌گذاران مشخص شده است.

مدیر پژوهش، خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری اصفهان تاکید کرد: برای تسریع در روند ارزیابی صلاحیت و کم کردن خطاها در محاسبه رتبه سرمایه‌گذاران، سیستم تدوین شده ارزیابی صلاحیت در قالب یک نرم افزار اکسس در اختیار کاربردی سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی سازمان قرار گرفت و برای تعدادی از سرمایه‌گذاران منتخب پیاده سازی شد و نتایج خروجی آن شامل امتیاز و رتبه سرمایه گذار ارائه شد.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور دکتر صادقی شاهدانی رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه السلام و آقای فرقانی دبیر شورای عالی سیاست گذاری باشگاه تحریم ها و منوچهر متکی وزیر اسبق وزارت امور خارجه پیرامون بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها از شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.
خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب

خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب

امروز ۲۷ دی ماه ۹۸ نماز جمعه تهران در مصلی به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه شد.