کد خبر: ۱۰۷۳۳۴
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مبلغ یارانه فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز شبه خانواده از بهمن ماه از ماهانه ۴۵۰ هزار تومان به ازای هر فرزند به ۶۵۰ هزار تومان معادل ۵۵ درصد افزایش یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، وحید قبادی دانا روز یکشنبه در آیین تجلیل از پیشکسوتان و منتخبان حوزه شبه خانواده در محل سازمان بهزیستی کشور افزود: این مبلغ یارانه ماهانه برای فرزندان دارای معلولیت با توجه به اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت از ۵۷۰ هزار تومان به ۹۲۴ هزار تومان معادل ۶۲درصد افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مخارج بیشتر فرزندان بزرگ تر مبلغ این یارانه برای فرزندان ۱۲ تا ۱۸ سال از ۴۲۰ هزار تومان به ۷۵۰ هزار تومان معادل ۷۹ درصد افزایش خواهد داشت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: در مجموع یارانه مراکز شبه خانواده از ۵۵ درصد تا ۷۹ درصد با توجه به سن فرزندان و وجود معلولیت افزایش می یابد و امروز یکشنبه روی کارت مدیران مراکز شبه خانواده شارژ می شود.

قبادی دانا افزود: همچنین یارانه مراکز شبه خانواده  از اردیبهشت سال آینده به صورت الکترونیکی و متمرکز پرداخت می شود.

افزایش مبلغ امداد خانواده های جایگزین 
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: میزان مبلغ امداد خانواده های جایگزین از مبلغ یارانه مراکز شبه خانواده کمتر بوده، بطوریکه میزان مبلغ یارانه مراکز شبه خانواده برای هر فرزند حداقل ۴۲۰ هزار تومان اما مبلغ امداد خانواده های جایگزین ۳۷۰ هزار تومان بود که حال از ۳۷۰ هزار تومان به ۶۵۰ هزار تومان معادل ۷۶ درصد افزایش یافت.

 قبادی دانا افزود: این افزایش ها محصول شفافیت و انضباط مالی در بهزیستی بوده و از محل صرفه جویی ها نبوده است.

وی تصریح کرد: هر ماه بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به صورت الکترونیکی، کارت گروه هدف بهزیستی شارژ می شود که با کد ملی از سایت شفافیت بهزیستی قابلیت رهگیری دارد.

قبادی دانا خاطرنشان کرد: اطلاعات دو هزار و ۸۰۰ ملک بهزیستی در سایت شفافیت بهزیستی ثبت شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.