کد خبر: ۱۰۷۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
معاون درمان وزیر بهداشت با اعلام اینکه به‌زودی با راه‌اندازی سامانه داروی بیماران خاص، همه داروهای این بیماران فقط در داروخانه‌های منتخب شهرها توزیع می‌شود، از راه‌اندازی سامانه ویژه سرطان نیز خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این باره گفت: سامانه اینترنتی داروهای خاص به‌زودی راه‌اندازی و در سراسر کشور از طریق داروخانه‌های منتخب و به صورت الکترونیک داروهای این بیماران توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: ساماندهی و مسئولیت توزیع داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج شامل بیماران تالاسمی، هموفیلی، کلیوی، پیوندی، ام‌اس و سرطان با معاونت درمان وزارت بهداشت است که فهرست اسامی این بیماران را در اختیار دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: انتخاب نوع داروها و داروخانه‌های منتخب با همکاری سازمان غذا و دارو انجام می‌شود اما مدیریت سامانه داروهای بیماران خاص در اختیار معاونت درمان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی است. هدف این طرح دسترسی بهتر بیماران به دارو و جلوگیری از قاچاق و نشت دارو به بازار سیاه است.

وی افزود: این طرح امسال به طور آزمایشی در تهران اجرا شد و حداقل ۱۵ درصد مصرف داروهای بیماران خاص را کاهش داد و از سال آینده در سراسر کشور اجرا می‌شود.

جان‌بابایی همچنین از راه‌اندازی سامانه سرطان خبر داد و گفت: سامانه خدمات بیماران مبتلا به سرطان نیز به‌زودی راه‌اندازی می‌شود. همه داده‌های این بیماران در سامانه سرطان ثبت می‌شود و همه پزشکان موظفند از طریق سامانه سرطان نسخه‌نویسی کنند.

معاون درمان وزیر بهداشت ادامه داد: نسخه‌نویسی الکترونیک و ارسال اسناد بیمارستان‌ها به بیمه‌ها نیز به صورت الکترونیک نیز اجرایی شده و امیدواریم سال آینده همه مکاتبات بیمارستان‌ها الکترونیکی و کاغذ در بیمارستان‌ها حذف شود.

جان‌بابایی اضافه کرد: توسعه توریسم درمانی و افزایش تعداد بیمارانی که از خارج برای درمان به ایران می‌آیند نیز از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت در سال آینده است که با ایجاد ۶۰ شرکت تسهیل‌گر خدمات توریسم‌درمانی و افزایش شعب این شرکت‌ها در خارج از کشور حتما سال آینده رونق این صنعت را در کشور خواهیم داشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تکاپوی محتکران مسکن برای فروش

تکاپوی محتکران مسکن برای فروش

یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه بخش مسکن در حالت بلاتکلیفی قرار دارد گفت: کسانی که به شکل گسترده اقدام به خریداری و احتکار آپارتمان کرده بودند به تکاپو افتاده اند تا واحدها را به فروش برسانند.
ناهماهنگی در مدیریت و شدت‌گرفتن بحران‌کووید-۱۹

ناهماهنگی در مدیریت و شدت‌گرفتن بحران‌کووید-۱۹

متأسفانه تعداد مبتلایان، بستری‌شدگان و متوفیان درگیر با بیماری کووید-۱۹، در شهر تهران در حال افزایش است. اگرچه بخشی از افزایش آمار مبتلایان مربوط به افزایش تعداد تست‌های بیماری است که باید همچنان هم هرچه بیشتر افزایش یابد، اما دستگاه‌های متکفل مدیریت کووید-۱۹، در مجموع برخلاف عملکرد مناسب و هماهنگ خود در موج اول بیماری در فاصله اسفند۱۳۹۸ تا اردیبهشت۱۳۹۹، در موج جدید بیماری تاکنون عملکرد موفقی نداشته و نتوانسته‌اند سهم مناسبی در جلوگیری از شیوع بیماری ایفا کنند