کد خبر: ۱۰۷۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا امروز ۱۹ بهمن ماه نمونه مثبتی از ویروس کرونا در ایران مشاهده نشده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید نمکی، وزیر بهداشت، روز شنبه در حاشیه مراسم افتتاح دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری در گفتگو با خبرنگاران افزود: نمونه‌های مشکوک از مسافران چین در چند استان کشور گزارش و از تمام آن‌ها آزمایش گرفته شد که خوشبختانه نمونه مثبتی از این ویروس در این مسافران که همه از چین به ایران آمده بودند، مشاهده نشده است.

وی گفت: ۱۰۰ بیمار مشکوکی که در سه استان در بیمارستان‌ها نگهداری می‌شدند نیز نمونه گیری از آن‌ها انجام و نمونه مثتبی از آلودگی ویروس کرونا در این افراد نیز وجود نداشته است.

وزیر بهداشت افزود: دانشجویانی که از چین وارد ایران شدند، به محض ورود در فضای مناسبی قرنطینه شدند ونمونه گیری از این دانشجویان ابتدا انجام شده است و امروز نیز نمونه جدیدی از این افراد گرفته می‌شود.

نمکی اظهار داشت: تاکنون که نمونه‌ها از دانشجویان نشان داده که آلودگی ویروس کرونا در آن‌ها وجود ندارد و امیدواریم در تستی که با دستگاه‌های جدید امروز از این افراد گرفته می‌شود نیز به نفع ما باشد و نمونه مثبتی از این آلودگی را نداشته باشیم.
بیشتر بخوانید: روزنامه هنگ کنگی: سریعترین دستگاه شناسایی ویروس کرونا تولید شد
واردات سه میلیارد دلار دارو از خارج

وزیر بهداشت همچنین از واردات حدود سه میلیارد دلار دارو و تجهیزات پزشکی در سال جاری خبر داد و گفت: این مواد را از کانال‌هایی که خودمان از قبل داشتیم، وارد کشور کردیم.

وی افزود: با وجود تحریم‌های سختگیرانه از سوی آمریکا که دارو و تجهیزات دارویی ایران را تحت تاثیر خود قرار داده بود، ما توانستیم با راه‌های که پیش از این نیز داشتیم، این واردات را انجام دهیم و مشکلی از لحاظ دارو در کشور نداریم.

دکتر نمکی گفت: با توجه به میزان واردات دارویی که در سال جاری وارد کشور کردیم، کمبود داروی ما نسبت به مدت مشایه سال قبل یک سوم کمتر شد.

وی افزود: آمریکایی‌ها با وجود برخی تبلیغاتی که برای واردات دارو به ایران راه انداختند، همچنان در این زمینه کارشکنی‌های خود را دارند، ولی ما نیز با ارتباطات و با کمک‌های برخی افراد داروی مورد نیاز خود را تامین کردیم.

وزیر بهداشت در مورد کانال دارویی که کشور سوییس برای ورود دارو به ایران طراحی کرد، گفت: این کانال در مرحله اولیه تست قرار دارد و تاکنون موفقیت چندانی نداشته است.

وی افزود: در طراحی این کانال آمریکایی‌ها هیچ دخالتی ندارند و این کار را کشور سوییس ارایه کرده و ما نیز در دست بررسی اولیه داریم و چنانچه بتواند مشکلات ما را حل کند از آن استقبال می‌کنیم و در غیر این صورت نیز ما واردات خود را خواهیم داشت.

مطالبات ۱۰ هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت از تامین اجتماعی

وزیر بهداشت در مورد مطالبات این وزارتخانه از شرکت‌های بیمه‌ای هم گفت: ما حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از تامین اجتماعی مطالبات معوقه داریم.

نمکی افزود: با رایزنی که با مسئولان سازمان تامین اجتماعی داشتیم، بخشی از این مطالبات پرداخت شد و بخش دیگر نیز تا پایان سال پرداخت می‌شود و به نظر می‌رسد در صورت تحقق این. وعده بیشتر مطالبات ما از این شرکت بیمه‌ای دریافت شود.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی صبح امروز شنبه ۱۹ بهمن ماه برای افتتاح و بازدید از پروژه‌های عمرانی و بیمارستانی به استان مازندران سفر کرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.