کد خبر: ۱۰۷۲۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
باقرزاده گفت: علی رغم اینکه ۱۷۱ کشور جهان عضو کنوانسیون رامسر هستند، در ۵۰ سال اخیر ۳۵ درصد از تالاب‌های دنیا از بین رفته است.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود باقرزاده کریمی در آئین رویداد روز جهانی تالاب‌ها، با بیان اینکه پیگیر ثبت جهانی شهر تالابی بندر خمیر هستیم، اظهار کرد: روز جهانی تالاب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: توجه به جنبه‌های مردمی و مشارکت‌های جوامع محلی در حفظ تالاب‌ها ارزشمند است.

مدیرکل حفاظت و احیای تالاب‌های محیط زیست کشور با بیان اینکه علی رغم اینکه ۱۷۱ کشور جهان عضو کنوانسیون رامسر هستند، عنوان کرد: در ۵۰ سال اخیر ۳۵ درصد از تالاب‌های دنیا از بین رفته است.

وی تصریح کرد: حفاظت از تالاب‌ها یک نوع مسؤولیت اجتماعی را به همراه دارد.

باقرزاده با اشاره به اینکه آن چیزی که در توسعه بشری گم شده است اخلاق است، خاطرنشان کرد: در یک جامعه محلی باید ارتباط معنی دار و هویتی داشته باشیم.

وی معیارهایی جهانی شهر تالابی را در ۱۰ مورد برشمرد و گفت: شهر تالابی بندر خمیر از معیارهای جهانی خوبی برخوردار است.

مدیرکل حفاظت و احیای تالاب‌های محیط زیست کشور بر همکاری بیشتر و مسؤولین در حفظ تالاب‌ها تاکید کرد و افزود: ارتباط مردم و مسئولان در حفظ جایگاه شهرهای تالابی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

باقرزاده همچنین از وجود تهدیدات صنعتی در شهر تالابی بندر خمیر هشدار داد و اظهار کرد: کارخانه گچ، کارخانه سیمان، تراکم زیاد بهره برداری از تالاب و همچنین جانمایی نامناسب اسکله جدید این شهرستان از تهدیدهای جدی به شمار می آیند.

وی بهره برداری از تالاب‌ها در راستای حفاظت از تالاب‌ها عنوان کرد و افزود: اگر بهره برداری درست نباشد تالاب‌ها رو به زوال می‌روند و میزان بهره برداری نوعی حفاظت از تالاب است.

مدیرکل حفاظت و احیای تالاب‌های محیط زیست کشور در پایان با بیان اینکه بهره برداری باید ضامن دوام و حفاظت تالاب باشد، خاطرنشان کرد: بخشی از منافع تالاب باید به خود تالاب برگردد تا محیط زیست و زیست بوم‌های موجود در منطقه تقویت شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

مردم شهید پرور شهر ری بار دیگر فرزند شهید خود را درآغوش کشیدند .
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران