کد خبر: ۱۰۷۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
اعضای شورای شهر تهران در جلسه فوق‌العاده صبح امروز خود به بررسی پرونده باغات پرداختند و چند باغ را به تثبیت رساندند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،صبح امروز در جلسه فوق‌العاده روزهای سه‌شنبه شورای شهر تهران باز هم بررسی پلاک‌های ثبتی در خصوص باغ بودن یا نبودن پرونده‌های ارجاعی به شورای شهر تهران روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و تمام وقت جلسه به بررسی این پرونده‌های پلاک ثبتی اختصاص یافت.

در ابتدا محمد سالاری – رییس کمیسیون معماری و شهرسازی – با اشاره به جزئیات یک پرونده، اظهار کرد: این ملک در منطقه سعادت‌آباد به مساحت ۱۰۰۰ متر است که کاربری قدیم آن مسکونی بوده و زیرپهنه فعلی آن R۱۲۲  است که در سال ۱۳۹۵ این ملک توسط شورای شهر تهران باغ تشخیص داده شده است و در سال ۱۳۹۷ نیز کمیسیون ماده ۱۲ اعلام کرده است که این ملک باغ است.

اعضای شورای شهر تهران با تایید نظر کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ بودن این ملک، این ملک را باغ اعلام کردند.

همچنین اعضای شورای شهر تهران یک ملک با پلاک ثبتی مشخص در محله درکه را بدون بحث و تبادل نظر باغ اعلام کردند.

سالاری در ادامه به تشریح یک پلاک ثبتی دیگر پرداخت و گفت: این ملک در خیابان اعجازی قرار دارد و زیرپهنه آن R۱۲۲ است که کمیسیون ماده هفت در سال ۱۳۹۷ این ملک را با داشتن ۱۵۶ اصله درخت باغ اعلام کرده است، اما در بررسی‌ها مشخص شد این ملک ۲۷ اصله درخت دارد که به دلیل نقص سیستمی تعداد درختان مجددا به طور مداوم تکرار شده است.

وی ادامه داد:در جلسات پیش نیز این پرونده را بررسی کردیم اما اعضای شورای شهر درخواست داشتند که استعلام سند اخذ شود که ما نیز این اقدام را انجام دادیم.

صدراعظم نوری در واکنش به این سخنان، اظهار کرد: ما در مورد این پرونده به صورت مفصل صحبت کردیم و تعداد درختان دو بار به دلیل نقص سیستم تکرار شده نه چند بار و در حال حاضر این ملک ۸۴ اصله درخت دارد که حدنصاب باغ بودن را دارا است.

وی با بیان این‌که مناطق بعضا نظرات درستی درباره باغات نمی‌دهند، گفت: نظر کمیسیون ماده هفت شرط است نه این‌که ما از منطقه استعلام کنیم، چرا که بعضا دیده شده منطقه به کمیسیون ماده هفت نامه‌ها را ارجاع نمی‌دهد.

زهرا نژادبهرام در واکنش به این پرونده گفت: این موضوع پیش‌تر هم در شورا مطرح شده بود و اعضای شورا اعلام کردند که به دلیل ابهامات نیازمند استعلام و سند هستیم و پیشنهاد می‌شود به دلیل ابهامات موجود این پرونده به کمیسیون تخصصی برگشت داده شود تا بتوانیم تصمیم درستی در این خصوص اتخاذ کنیم.

نهایتا اعضای شورای شهر تهران در مورد این پرونده خاص رأی به برگشت کمیسیون دادند.

در ادامه محمد سالاری به تشریح ویژگی‌های یک پرونده دیگر پرداخت و گفت: این ملک در منطقه سعادت‌آباد به مساحت ۸۴۰ متر است که در حال حاضر زیرپهنه آن R۱۲۲ بوده و کمیسیون ماده هفت در سال ۱۳۹۸ این ملک را با داشتن ۷۲ اصله درخت، باغ اعلام کرده است و نظر ما نیز به عنوان کمیسیون تخصصی این است که این ملک باغ است.

رسولی در واکنش به این نظرات گفت: شهرداری تهران در این ملک درخت کاشته و حالا ما می‌خواهیم این ملک را که شهرداری در سنوات مختلف در آن درخت کاشته به باغ تبدیل کنیم و این مالک را بیچاره می‌کند.

صدراعظم نوری در واکنش به این سخنان، اظهار کرد: مالک این ملک ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) بود و شهرداری طی سنوات مختلف در این ملک درخت کاشته است و بعد از مدتی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) این ملک را به یک شخص دیگری می‌فروشد و مالک زمان خرید باید دقت می‌کرد که چه ملکی را خریده است.

به گزارش ایسنا، در نهایت اعضای شورای شهر تهران به نظر کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ بودن این ملک رأی مثبت دادند.

در ادامه سالاری به تشریح یک پرونده دیگر پرداخت و گفت: این ملک درمحله دربند منطقه یک به مساحت ۱۲۰۰ متر قرار دارد که زمین مشجر و با کاربری فرهنگی است که کمیسیون ماده هفت این زمین را در سال ۱۳۹۷ باغ اعلام کرده است و در حال حاضر نیز ۹۱ درخت در این ملک قرار دارد و ما نیز معتقدیم این ملک باغ است.

اعضای شورای شهر نیز با آرای حداکثری خود این ملک را باغ اعلام کردند.

در ادامه سالاری اضافه کرد: در یک پرونده دیگر در منطقه جنت‌آباد به مساحت ۵۴۵۰ متر قرار دارد که سند این ملک باغ است و کمیسیون ماده هفت نیز نظر بر باغ بودن این ملک دارد و از آنجایی که در متن سند این ملک باغ اعلام شده، ما نیز آن را باغ اعلام می‌کنیم.

اعضای شورای شهر تهران بدون بیان نظرات موافق یا مخالف این ملک را باغ اعلام کردند.

در ادامه سالاری ادامه داد: ملک بعدی در خیابان پاسداران قرار دارد که ۵۷۶ متر است و کاربری آن مسکونی تعیین شده که این ملک با داشتن ۳۳ اصله درخت سبز باغ تعیین شده است.

اعضای شورای شهر نیز این ملک را باغ اعلام کردند.

در ادامه سالاری به تشریح یک پرونده دیگر پرداخت و گفت: این ملک در محله سعادت‌آباد در منطقه ۲ با داشتن ۷۵۰ متر مساحت قرار دارد که سند آن شش دانگ باغ اعلام شده است و کاربری فعلی آن R۱۲۲ تعیین شده است.

وی با بیان این‌که کمیسیون ماده هفت در سال‌های دور اعلام کرده است که این زمین با داشتن ۱۳ اصله درخت باغ محسوب نمی‌شود، اما در سال ۱۳۹۶ مجددا اعلام کرده که این ملک با داشتن ۱۵ اصله درخت باغ است، اظهار کرد: کمیسیون شهرسازی نیز صرفا به این دلیل که در سند باغ اعلام شده این ملک را باغ اعلام کرده است.

محسن هاشمی با بیان این‌که تصاویر و نقشه‌ها نشان می‌دهد که در ۵۰ درصد این باغ ساخت‌وساز شده، گفت: اگر ما این زمین را باغ اعلام نکنیم هیچ اتفاقی نمی‌افتد و به نظرم این ملک باغ نیست.

صدراعظم نوری در واکنش به سخنان هاشمی گفت: اگر این ملک باغ اعلام نشود مطمئن باشید مالک در اولین فرصت نسبت به تخریب و نوسازی ملک خود اقدام کرده و درخت‌های باقی‌مانده را نیز از بین می‌برد.

نهایتا اعضای شورای شهر به باغ بودن این ملک رأی مثبت دادند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.