کد خبر: ۱۰۷۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
با حضور شهردار و رییس شورای شهر تهران صورت گرفت
امروز دوشنبه چهاردهم بهمن ماه سال 98، پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استادمعین طی مراسمی با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران مورد بهره برداری رسید.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با حضور محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران و جمعی از اعضای شورا و مدیران شهری زیرگذر استاد معین به بهره برداری رسید، این در حالیست که قرار بود امروز ساعت 10 صبح افتتاح صورت گیرد، اما با تجمع و اعتراض شماری از اهالی منطقه، مراسم افتتاح با وقفه روبرو شد.

این زیر گذر از شمال به جنوب از سمت طرشت به استاد معین به صورت یکطرفه به بهره برداری رسیده که این موضوع سبب اعتراض جمعی از اهالی منطقه و درخواست بازگشایی این زیرگذر به صورت دو طرفه را دارند.

یکی از معترضین خطاب به حناچی گفت:  پنج سال است که خاک این پروژه را خورده ایم و حالا باید تنها دود آن را بخوریم و از آن نتوانیم استفاده کنیم.
شهردار تهران در پاسخ به وی گفت:‌ اگر این زیرگذر دوطرفه باشد به شریان اصلی تبدیل می شود و برای خود شما ساکنان مشکل آفرین می شود.

در نهایت پس از افتتاح پروژه، افراد معترض برای برگزاری جسله و نشست به ساختمان شهرداری منطقه ٩ هدایت شدند و شهردار تهران نیز در این جلسه حضور یافت تا با آنها گفت‌وگو کند.
بهره برداری از تونل- زیرگذر خیابان استاد معین /هزینه ۵۰ میلیارد تومانی برای این پروژه
براساس مطلب مندرج در سایت معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مطالعات اجرایی این پروژه از مردادماه سال 93 آغاز  و کلنگ آن توسط قالیباف شهردار وقت در سال 95 به زمین زده و به دلیل مشکلات مالی پروژه متوقف مانده بود که با دستور حناچی شهردار تهران پس از 3 سال وقفه این پروژه از ابتدای امسال مجدد فعال و امروز افتتاح شد.
در ادامه برنامه افتتاح پروژه،مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در این مراسم گفت: طرح احداث این معبر زیرزمینی که در ابتدا به صورت یک مسیر زیرگذر طراحی شده بود، با توجه به دشواری اجرای عملیات انحراف ترافیک در خیابان آزادی مورد بازنگری قرار گرفت تا گذر از عرض 73 متری این خیابان به روش تونلی انجام شود.

مهندس صبوری با تاکید بر اینکه تونل 73 متری پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استادمعین به دلیل عبور از روی تونل خط 4 مترو با فاصله حدود 50 سانتیمتر و از زیر حجم گسترده ای از شبکه های تاسیساتی شامل لوله آب 900 میلیمتر، لوله گاز و کانال جمع آوری آبهای سطحی، یکی از پیچیده ترین پروژه های تونلی اجرا شده در شهر تهران محسوب می شود، تصریح کرد: تونل استاد معین به صورت آب بند کامل احداث می شود و به مدد استفاده از ابزار دقیق، تمام مراحل اجرایی بدون هیچ گونه نشست در سطح خیابان آزادی به سرانجام رسیده است. سرباره تونل بین 4 تا 6 متر بوده و حداکثر ارتفاع حفاری آن به 11 متر می رسد. عرض 16 متری این معبر زیرزمینی، فضای لازم برای ایجاد 4 خط عبوری(2 خط سواره و 2 خط اضطراری) را فراهم کرده است.

وی افزود: با اجرای این پروژه شریان شمالی- جنوبی دیگری در کنار بزرگراه یادگار امام (ره)، بزرگراه جناح و بزرگراه آیت الله سعیدی ایجاد شده است؛ امری که نه تنها سبب کاهش بار ترافیک میدان و خیابان آزادی خواهد شد بلکه وضعیت تردد در مسیرهای بزرگراهی یاد شده را نیز بهبود می بخشد. به این ترتیب دسترسی مناطق 2 و 9 شهرداری تهران که متعاقب احداث خطوط اتوبوس های تندرو BRT مسدود شده بود، مجدداً برقرار شده و شبکه معابر حمل و نقلی این مناطق تکمیل شده است.

مهندس صبوری با اعلام اینکه متعاقب بهره برداری از تونل- زیرگذر استاد معین، دستور آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه محله محور توسط شهردار تهران صادر می شود، افزود: با دستور دکتر حناچی کلنگ آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه محله مقیاس در مناطق 9، ۱۷ و 18 به زمین می خورد تا به این ترتیب روند اجرایی  130 طرح محله محور که برای اجرا تا پایان سال جاری تعریف شده است، عملیاتی شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تاکید کرد: با اجرای این پروژه، شریان شمالی- جنوبی دیگری در کنار بزرگراه یادگار امام (ره)، بزرگراه جناح و بزرگراه آیت الله سعیدی ایجاد شده است؛ امری که نه تنها سبب کاهش بار ترافیک میدان و خیابان آزادی خواهد شد بلکه وضعیت تردد در مسیرهای بزرگراهی یاد شده را نیز بهبود می بخشد. به این ترتیب دسترسی مناطق 2 و 9 شهرداری تهران که متعاقب احداث خطوط اتوبوس های تندرو BRT مسدود شده بود، مجدداً برقرار شده و شبکه معابر حمل و نقلی این مناطق تکمیل شده است. گفتنی است ۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است. 
بهره برداری از تونل- زیرگذر خیابان استاد معین /هزینه ۵۰ میلیارد تومانی برای این پروژه
در ادامه این مراسم هاشمی رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت : من همیشه این پروژه را دنبال می کردم. تونل و زیرگذر استادمعین طوری ساخته شده که امکان دو طرفه شدن آن وجود دارد و قطعاً به خواسته مردم رسیدگی خواهد شد؛ ما در شرایط حساسی قرار داریم و بحران‌های متعددی کشور را تهدید می‌کند و لازم است که با درایت و عمل‌گرایی از این بحران عبور کنیم؛ اجرای پروژه زیرگذر استادمعین واقعاً سخت و حساس بود و حتی یک روز خیابان آزادی بسته نشد؛ پروژه زیرگذر استاد معین، پروژه فرامحلی و فرامنطقه‌ای است که به نظر می‌رسد اهالی محله را راضی نکرده است و به همین دلیل هم شاهد اعتراض‌هایی بودیم؛ معضلات پروژه را در شورا پیگیری خواهیم کرد و قطعاً همکاران ما در شهرداری هم مشکلات مطرح شده را بررسی و رسیدگی خواهند کرد.
گفتنی است در این مراسم ۵ پروژه دیگر به دستور شهردار تهران افتتاح شد .  
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار