کد خبر: ۱۰۶۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
کارخانه تولید آنزیم‌های بیوتکنولوژی غذایی و دامی کشور امروز(یکشنبه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی رئیس جمهوری در صفادشت کرج افتتاح شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سعید نمکی وزیر بهداشت در بازدید از این کارخانه گفت: آنزیم های غذایی دامی و شوینده از جمله نیازمندی های مهم صنعت غذایی و دام کشور است که تاکنون بیشتر از خارج وارد می شد و با بهره برداری از کارخانه جدید تولید این آنزیم حرکت مهمی در جهت کاهش وابستگی به خارج برداشته شد.

سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهوری نیز در این مراسم گفت: ایران در حوزه بیوتکنولوژی از قدرتهای بزرگ آسیاست و در منطقه خاورمیانه بی نظیر است.

وی افزود: داروهای بیوتکنوژی متعددی تاکنون در کشور تولید شده اما حتی کشور ترکیه نیز نتوانسته یک قلم از این داروها تولید کند با این حال تولید آنزیم های غذایی، دامی و شوینده بیوتکنولوژی کار ساده ای نیست و حتی بزرگان بیوتکنولوژی می گفتند به این حوزه وارد نشوید اما گروهی از ایرانیان بدون حمایت دولت توانستند در این حوزه به تولید برسند و زمین بازی جدیدی تعریف کردند که مورد حمایت دولت خواهد بود.

فاطمه حسینی مدیرعامل شرکت تولید کننده آنزیم نیز گفت: این کارخانه با ۸۲ میلیارد تومان سرمایه و با انتقال تکنولوژی با سه خط تولید جداگانه به تولید سالانه ۱۵۰۰ تن آنزیم های مورد نیاز صنعت دام و طیور، کشاورزی، غذایی، مواد شوینده و نسل جدید پروبیوتیک های انسانی دست یافته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

مردم شهید پرور شهر ری بار دیگر فرزند شهید خود را درآغوش کشیدند .
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران