کد خبر: ۱۰۶۸۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی:
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲۰ هزار هکتار زراعت بر اثر سیلاب اخیر در سیستان و بلوچستان از بین رفته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عباس کشاورز در بازدید از مزارع سیل زده بخش «زرآباد» شهرستان کنارک در گفت و گو اختصاصی با خبرنگاران، اظهار داشت: برآورد خسارت‌های ناشی از سیل توسط سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان با دقت بسیار بالای صورت گرفته که حدود ۷۵۰ میلیارد تومان خسارت تومان خسارت به بخش کشاورزی استان وارد شده است.

وی افزود: از ۲۰ هزار هکتار زراعت، ۱۲ هکتار سبزی و صیفی جات بوده و نزدیک به ۸ هزار هکتار نیز باغ از بین رفته که از این ۸ هزار، پنج هزار مربوط به محصول موز بوده است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: در سیل اخیر متأسفانه نزدیک به هشت هزار دام سبک و سنگین تلف شده است.

وی با اشاره به اینکه سیلاب اخیر به تأسیسات آبی، قنات‌ها و چاه‌های کشاورزی نیز خسارت سنگین وارد کرده است، بیان کرد: دولت طبق مصوبات تمامی موارد را به صورت جداگانه بررسی و بخشی از کمک‌ها بلاعوض، بخشی به صورت کارمزد کم درصد و بخشی از کمک‌ها هم به صورت نهال یا بذر است تا کشاورزی استان دوباره احیا شود.

فرماندار کنارک نیز در این بازدید با اشاره به حضور خیرین در مناطق سیل زده در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: خیرین در کنار مردم، نگاه دوستی و پیوند ملی به وجود آوردند.

حمیدالدین یوسفی افزود: سیل اخیر خسارت‌های فراوانی به زیر ساخت‌ها، راه‌های روستایی، سیل بنده‌ها و محلات مختلف شهرها وارد کرده است.

فرماندار کنارک تصریح کرد: اوج این خسارت‌ها در بخش «زرآباد» بود که به کشاورزی، دامداری و زیرساخت خسارات فراوانی شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.