کد خبر: ۱۰۶۸۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، در ابتدای مراسم که در بقعه شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی پیرامون بزرگی مقام شیخ صدوق گفت: این عالم بزرگ که در شهر ری و در کنار شما مردم ری آرمیده است ناشر ۵۰۰ کتاب است که در جوانی و طول زندگی به نگارش درآورده، ۵۰۰ کتابی که هر کدام از ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ صفحه می باشد مگر انسان چه میزان توان نوشتن دارد، بنده که یکی ازکتابهای این شیخ بزرگ را ترجمه کرده ام در سن ۷۴ سالگی تنها موفق به نشر ۱۵۰ کتاب شده ام و ترجمه این کتاب که خصال نام دارد به هزار صفحه می رسد. 
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است
شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادواره بزرگ بانوی اسلام حضرت زهرا سلام الله علیها پیرامون صفات این بزرگ بانوی اسلام گفت: بهشت در انتظار ۴ زن است  "خدیجه" دختر خویلد و "فاطمه" دختر محمد ‌(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و "مریم" دختر عمران و "آسیه" دختر مزاحم، همسر فرعون.

انصاریان در ادامه گفت: همه این ۴ زن در قرآن نسبت به زنان دیگر برتری دارند اما یکی از این ۴ زنان به تمام زنان دنیا از آدم ابوالبشر تا زنان خاتم  برتری و بزرگی می کند و او تنها کسی است که فرشتگان با وی سخن میگفتند. و ایشان حضرت فاطمه دختر حضرت محمد صلوات الله علیه است . 

این کارشناس مذهبی همچنین به مقام مادر حضرت زهرا (س) اشاره کرده و گفت: خدیجه سلام الله علیه نیز تنها زنی است که جایگاه پیامبر هم در این دنیا و هم در آن دنیا و در بهشت را از آن خود کرده و خداوند فرموده که پیامبر همسر خدیجه هم در این دنیا و هم در آن دنیا است . 

وی تصریح کرد: روزی فاطمه به حضرت علی علیه السلام گفت که فرشتگان با وی سخن می گویند و حضرت علی (ع) به زهرا سلام الله علیه گفت، بعد از این اگر فرشتگان با تو سخن گفتند سخنانشان را بلند بلند تکرار کن تا من آنها را یادداشت کنم و تمام صحبتهای حضرت زهرا با فرشتگان به صورت کتابی درآمد به نام مصحف الفاطمه که این کتاب اکنون نزد آخرین منجی عالم حضرت مهدی عج است و تمام امور عالم در این کتاب نقل شده است. 

انصاریان به نقل از امام باقر علیه السلام پیرامون انتخاب همسر برای حضرت زهرا س اظهار داشت: اگر از آدم تا حضرت مسیح ۱۲۴ هزار پیغمبر تک تک میامدند پیش رسول خدا برای ازدواج با زهرا پیامبر جواب رد به آنها می داد و می گفتند زهرا کف شما نیست و خداوند برای زهرا یک کف قرار داده و امیر المومنین هم کف حضرت زهرا سلام الله علیها است که ثمره ازدواج این زن و شوهر دو پسر که هر دو امام معصوم شدند و زینب سلام الله علیه دختری که طلایه دار واقعه کربلا شد. 

گفتنی است اجتماع فاطمیون نیز در میدان شهر ری با تجمع بانوان فاطمی برای بزرگداشت مقام حضرت فاطمه(س) برگزار شد.  

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

مردم شهید پرور شهر ری بار دیگر فرزند شهید خود را درآغوش کشیدند .
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران