کد خبر: ۱۰۶۶۱۶
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
معاون فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با تاکید بر اینکه تاکنون اقدامات بسیاری خوبی در مرکز دفع زباله حلقه در حال انجام است، گفت: مشکلات مرکز دفع حلقه دره به زودی رفع می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین روستایی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پس از بررسی‌هایی که در مرکز پردازش دفع حلقه دره انجام دادیم ، با چند آسیب جدی در این مرکز مواجه شدیم که یکی از آنها بوی نامطبوع به دلیل استاندارد نبودن فرایندها و فعالیت‌های انجام شده و حجم بسیار بالایی از شیرآبه‌هایی است که طی سالیان گذشته در آنجا ذخیره شده بود و بوی نامطبوع آن باعث ناراحتی و شکایت اهالی منطقه مسکونی همجوار بود.

وی ادامه داد: راهبری بسیار ضعیف بخش خصوصی در سالیان گذشته باعث شده بود تا بالغ بر ۱۰ هزار سرویس پسماند فسادپذیر در محوطه کارخانه دپو شود که این مسئله از علت‌های اصلی انتشار بوی نامطبوع در منطقه بود.

معاون فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با بیان ایکه از ابتدای آذرماه امسال فعالیت کارخانه را به صورت موقت تعطیل کردیم ، افزود: با بسیج امکانات توانستیم تاکنون بالغ بر سه هزار تن سرویس پسماند را از آنجا جمع آوری، منتقل و دفن کنیم اکنون پیش بینی می‌شود مابقی آن هم تا پایان امسال جمع آوری و دفن شود.

وی عنوان کرد: بهسازی و تعمیرات اساسی کارخانه در بخش تاسیسات و تجهیزات به طور همزمان انجام می‌شود تا آسیب‌های وارده به آن سریع‌تر رفع شود.

روستایی افزود: پیش بینی می‌شود در ماه جاری کارخانه دوباره فعال و با رویکرد و فرآیند جدید به بخش خصوصی واگذار شود.

وی خاطرنشان کرد: خط ۵۰۰ تنی پردازش توسط بخش خصوصی احداث خواهد شد و ظرفیت کارخانه کمپوست از ۵۰۰ تن به یک هزار تن در روز افزایش می‌یابد تا حجم عظیمی از پسماندهای ورودی به مرکز حلقه دره از طریق کمپوست مدیریت شود.

معاون فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج اظهار کرد: در بحث مدیریت پسماند، تمهیدات خاصی برنامه ریزی و اجرای آن از شهریورماه آغاز شده است و در این طرح تمامی پسماندهایی که در سالیان گذشته به صورت روباز بود، برای جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع روی آن با خاک کاملا پوشانده شد و این اقدام تا ماه گذشته ادامه داشت.

وی اضافه کرد: اکنون هر زباله‌ای که روزانه وارد سایت می‌شود همان روز روی آن با خاک پوشانده می‌شود و از این بابت هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

روستایی ساخت تصفیه خانه شیرآبه محل دفع زباله را یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران و خواسته مردمی در زمینه کاهش اثرات زیست محیطی دانست و افزود: ساخت تصفیه خانه محل دفن با اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال تا پایان سالجاری آغاز و امیدواریم تا حدود یک سال به اتمام برسد.

وی تصریح کرد: طبق رویکرد سازمان مدیریت پسماند کرج، تاسیساتی احداث می‌شود که با یک هزینه راهبری بسیار پایین و عملکرد فنی قابل قبول، معضل شیرآبه حلقه دره در کوتاه ترین زمان رفع شود.

معاون فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج اظهار امیدواری کرد: بهسازی وضعیت موجود مرکز دفع و استاندارسازی آن تا ۶ ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

به گزارش ایمنا، حلقه دره مرکز دفن زباله استان البرز است که ۱۵۳ هکتار مساحت دارد و روزانه در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ تن زباله را در خود جای می‌دهد.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.