کد خبر: ۱۰۶۵۸۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
مرکز هوانوردی آمریکا، شرایط شبیه‌سازی عملیات جدیدترین ماه‌نورد خود در آزمایشگاه را مهیا کرده تا پس از فرستادن به ماه، به دنبال نشانه‌های یخ در تنها قمر کره زمین باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ناسا آزمایش ماهواره «VIPER rover» را به زودی آغاز می‌کند.

این سازمان در تازه‌ترین اقدامات خود،  ویدئویی از ماه‌نورد «VIPER» که در آزمایشگاه مشغول به کار است را به اشتراک گذاشت؛ ماه نورد هوشمند ناسا برای اکتشاف کره ماه، یافت منابع آب و ساخت پایگاه‌های زیستی برسطح آن در سال‌ ۲۰۲۲ روانه کره ماه می‌شود.
«ویپر» قرار است در قطب جنوبی ماه جایی که احتمال وجود یخ داده می‌شود، فرود آید و جست‌و‌جوی خود در این منطقه ناشناخته را آغاز کند.

«Viper» مخفف «Volatiles Investigating Polar Exploration Rover Rover» است و در جستجوی آب و یخ برای قطب جنوب قمری طراحی شده است.

این ماه‌نورد عملیات شبیه‌سازی اقدامات خود را در آزمایشگاه و روی خاک انجام داد تا دانشمندان و کارشناسان عملکرد آن را روی تنها قمر زمین مشاهده کنند؛ گرچه شبیه‌سازی عملیات با اصل آن تفاوت دارد.

ماه نورد VIPER از طیف سنج نوترونی برای شناسایی بخش‌های حاوی یخ آب استفاده می‌کند و با استفاده از مته حفاری می‌تواند تا عمق یک متری از سطح کره ماه به حفاری بپردازد. سپس نمونه‌های جمع آوری شده بازیابی و به وسیله تجهیزات تعبیه شده در ماه‌نورد شامل طیف سنج جرمی و طیف سنج مادون قرمز بررسی می‌شوند.

جدیدترین ماه‌نورد ناسا آماده عملیات است + تصاویر

جدیدترین ماه‌نورد ناسا آماده عملیات است + تصاویر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.