کد خبر: ۱۰۶۵۶۵
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
وزارت صمت درخواست کرده تا سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با همکاری مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد نسبت به سرمایه‌گذاری جهت تکمیل زنجیره تولید فولاد (کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و شمش) در شهرستان کوار اقدام کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بر اساس پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت این همکاری از طریق تأمین بخشی از مواد اولیه مورد نیاز طرح یادشده از محل ذخایر اکتشافی در آنومالی شرقی و آنومالی ۱۳ گانه مجتمع سنگ آهن سنگان با تأمین کلوخه و احداث یک واحد کنسانتره سنگ آهن در سنگان صورت می‌پذیرد.

شرکت ذوب آهن پاسارگاد از واحدهای بزرگ بخش خصوصی بوده و در حال حاضر در زمینه تولید فولاد با ظرفیت ۵ ر۱ میلیون تن در سال فعال می‌باشد و همچنین جهت تکمیل زنجیره ارزش اقدام به احداث، طرح‌های توسعه، واحد آهن اسفنجی، گندله سازی و کنسانتره نموده است.

همچنین، این شرکت به تازگی راه اندازی آزمایشی واحد تولید آهن اسفنجی به ظرفیت ۸ ر۱ میلیون تن را آغاز نموده و گندله سازی آن نیز با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و پیش‌بینی و راه اندازی در سال ۱۳۹۹ در حال اجراء می‌باشد.

گفتنی است، براساس تبصره (۳) بند (الف) تبصره (۳) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی در مناطق کمتر توسعه یافته و یا در زمینه فناوری‌های نوین و صنایع پرخطر، دولت می‌تواند برای فعالیت‌های گروه یک ماده (۲) از طریق سازمان‌های توسعه‌ای مانند سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تا سقف چهل ونه درصد (۴۹%) با بخش‌های غیردولتی مشترکاً سرمایه‌گذاری کند. در این موارد دولت مکلف است سهام دولتی را در بنگاه جدید حداکثر ظرف سه سال پس از بهره‌برداری به بخش غیردولتی واگذار کند.

این پیشنهاد در حال بررسی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

مردم شهید پرور شهر ری بار دیگر فرزند شهید خود را درآغوش کشیدند .
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران