کد خبر: ۱۰۶۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: از ابتدای مهر تا پایان دی، ۳۱.۴ درصد بارش باران در پایتخت نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مجتبی جلالی اظهار داشت: بیشترین کاهش بارندگی‌ها مربوط به سه ایستگاه فیروزکوه، دماوند و پردیس به ترتیب با ۵۹.۸، ۴۷.۹ و ۴۱.۴ میلی متر است.

وی در  افزود: بر اساس ثبت بارش‌ها در ۱۶ ایستگاه بارندگی هواشناسی استان تهران در همین مدت نسبت به مدت مشابه بلند مدت (۱۰ سال) شاهد افزاش ۶۲ درصدی بارش باران هستیم.

مدیرکل هواشناسی استان تهران با اشاره به اینکه امسال بیشترین بارش‌ها متعلق به ایستگاه شمیرانات و تهران بوده است گفت: در این ایستگاه‌ها به ترتیب ۲۰۰.۳ و ۱۳۹.۹ میلی متر بارش به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: از ابتدای مهر تا پایان دی در ایستگاه‌های ۱۶ گانه این استان ۱۰۷.۷ میلی متر به ثبت رسیده است.

به گفته وی از ابتدای سال آبی امسال تا کنون ۲۶۳.۴ میلی متر بارش باران در استان گزارش شده است.

جلالی با بیان اینکه امسال بیشترین بارش برف متعلق به ایستگاه آبعلی با ۲۸ سانتی متر بوده است گفت: در ۱۴ دی ارتفاع برف آبعلی نسبت به سایر ایستگاه‌ها رکورددار شد.

وی خاطر نشان کرد: در همین مدت بارش برف در فیروزکوه ۱۰ سانتی متر، لواسانات ۸ سانتی متر و شمیرانات ۲ سانتی متر به ثبت رسیده بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۷۲۹ نفر در کشور/ ۶۱۱ فوتی تا کنون

سخنگوی وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا و فوتی ناشی از کروناویروس جدید در کشور را اعلام کرد.