کد خبر: ۱۰۶۴۶۹
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
در راستای تحقق شعار "مشهد، شهر دوستدار کودک" برگزار شد
محمدرضا حیدری، رییس شورای اسلامی شهر مشهد، سید محسن حسینی‌پویا، رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر و رمضانعلی فیضی، رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورا طرح «نیمروز نشاط و همدلی» ویژه دانش‌آموزان مناطق کم‌برخودار شهر در فرهنگسرای کودک و آینده بازدید کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، طرح «نیمروز نشاط و همدلی» برای دانش‌آموزان 9 تا 12 سال مناطق کم‌برخودار شهر و والدینشان در راستای تحقق شهر دوستدار کودک با هدف افزایش نشاط، شادی و شکوفایی استعدادهای کودکان از طریق حضور در فضاهای مطلوب و جذاب اجرا می‌شود.
این طرح که سه ماه از اجرای آن می‌گذرد، به همت سمن یاری‌گران و با مشارکت معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و خیرین در فرهنگسرای کودک و آینده برگزار می‌شود.
در این طرح دانش‌آموزان حاشیه شهر طی یک اردوی نیم‌روزه در قالب بازی و نشاط طراحی شده است با مفاهیم مختلف فرهنگ شهروندی آشنا می‌شوند و به طور همزمان برای والدین این کودکان کارگاه‌های آموزشی تربیت فرزند برگزار می‌شود.

* ارتقای فرهنگ شهروندی در کودکان با اجرای طرح «نیمروز نشاط و همدلی»

بر اساس این گزارش، محمدرضا حیدری، رییس شورای اسلامی شهر مشهد در حاشیه بازدید از اجرای طرح «نیمروز نشاط و همدلی» در فرهنگسرای کودک و آینده، گفت: نشاط و شادابی کودکان در گرو فضاهای عمومی جذاب، مطلوب و شاداب است. از این رو ما در مدیریت شهری مشهد برای تحقق فضاهای متناسب با شهر دوستدار کودک تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.
وی افزود: با توجه به اینکه کودکان ساکن در حاشیه شهر مشهد نمی‌توانند نظیر سایر کودکان مناطق برخودار از فضاهای عمومی جذاب و شاداب برخودار باشند، طرح نیمروز نشاط و همدلی با هدف فراهم کردن این امکانات و افزایش پویایی و شادابی در دانش‌آموزان مناطق کم‌برخودار از سوی سمن یاری‌گران و با همکاری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و خیران شهریار اجرا می‌شود.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد طرح «نیمروز نشاط و همدلی» را ظرفیت مطلوبی برای ارتقای فرهنگ شهروندی دانست و تاکید کرد: در این طرح دانش‌آموزان مناطق کم‌برخودار مشهد در فرهنگسرای کودک و آینده به همراه والدینشان در قالب ویژه برنامه‎های شاد و مفرح ‌با مفاهیم آموزش شهروندی آشنا می‌شوند.
در ادامه رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد که در این بازدید حضور داشت، عنوان کرد: با توجه به اهمیت نقش کودکان در حفظ سلامتی و پویایی جامعه، مدیریت شهری مشهد طرح «شهر دوستدار کودک» را در راستای اسناد همکاری فی ما بین وزارت کشور و صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با هدف آگاه‌سازی، ایجاد و گسترش فضاهای مطلوب، مناسب‌سازی محیط و سیاست‌گذاری‌های مربوط در دستورکار قرار داده است.
سید محسن حسینی پویا، طرح «نیمروز نشاط و همدلی» را از برنامه‌هایی دانست که در راستای تحقق شهر دوستدار کودک ویژه دانش‌آموزان حاشیه شهر مشهد اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های شهر دوستدار کودک این است که فضای مفرح و با نشاط را در اختیار کودکان قرار دهد، افزود: فرهنگسرای کودک و آینده یکی معدود مجموعه‌هایی است نسبت به سایر شهرهای کشور از چنین امکاناتی برخوردار است. اجرای طرح نیمروز نشاط و همدلی در این فرهنگسرا می‌تواند فرصت مغتنمی را برای بهره‌‌مندی دانش‌آموزان مناطق کم‌برخودار از این مؤلفه‌ها فراهم آورد.
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد یادآور شد: طرح «نیمروز نشاط و همدلی» ثمره مشارکت مردمی محسوب می‌شود چراکه هم مدیریت شهری، هم سازمان‌های مردم‌نهاد و خیران در آن دخیل هستند.
گفتنی است طرح «نیمروز نشاط و همدلی» چهارشنبه‌ها از ساعت 8:30 تا 11 ویژه دانش‌آموزان مدارس حاشیه شهر و والدین آنان در فرهنگسرای کودک و آینده در حال برگزاری است. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

تشییع همراهان شهید سپهبد سلیمانی در ری / امت اسلام آماده انتقام

مردم شهید پرور شهر ری بار دیگر فرزند شهید خود را درآغوش کشیدند .
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران