کد خبر: ۱۰۶۴۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
رسول کشت پور شهردار منطقه 2، در سه شنبه بدون خودرو این هفته و در بازدید از شش ایستگاه خط 6 متروی تهران در محدوده این منطقه ،گفت: توسعه حمل و نقل عمومی و خطوط مترو از اولویت های مدیریت شهری این منطقه است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در سه شنبه بدون خودرو این هفته در جلسه ای که با حضور حبیب زاده و امانی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، امامی معاون مالی و اقتصاد شهری، حجت معاون حمل ونقل و ترافیک شهر تهران، امام مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو و کشت پور شهردار منطقه 2 برگزار شد، ضمن بررسی مشکلات و روند پیشرفت پروژه احداث خط6 مترو، از مراحل اجرای این پروژه و شش ایستگاه این خط از مترو در محدوده منطقه 2، بازدید کردند.

رسول کشت پور در حاشیه این بازدید با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری منطقه 2 است، گفت: خط 6 مترو یکی از خطوط پرتردد مترو خواهد بود و با توجه به حجم زیاد مسافرین در این خط، تلاش مدیریت شهری بر این است که با افزایش تعداد قطارها تردد شهروندان را تسهیل نماید.

شهردار منطقه 2 از حمایت و پشتیبانی همه جانبه این منطقه از توسعه حمل و نقل عمومی و بالاخص خطوط مترو خبر داد و افزود: ما تا کنون با کمک های غیر نقدی به توسعه خط 6 و 7 مترو در پی آن بوده ایم که روند پیشرفت این پروژه ها تسریع گردد و شهروندان در تردد های خود با مشکلات کمتری مواجه شوند و تشویق شوند تا هر چه بیشتر از وسایط حمل و نقل عمومی استفاده کنند که نتیجه این امر کاهش ترافیک و آلودگی هوا خواهد بود.

شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه شهرداری منطقه 2 تا کنون کمک زیادی به توسعه خط 6و7 مترو کرده است و توجه شهردار این منطقه به حل مسایل شهروندان و تسهیل تردد و توسعه حمل و نقل شهری قابل تقدیر است اظهار کرد: عملکرد شهرداری منطقه 2 در نحوه کمک به توسعه خطوط مترو می تواند الگو و ملاک عمل سایر شهرداران مناطق قرار گیرد .

وی با اشاره به اینکه ورود بخش خصوصی به توسعه حمل و نقل عمومی و مترو، نقش موثری در تسریع و تکمیل پروژه های احداث و بهره برداری مترو خواهد داشت افزود: در کشورهای چین و ژاپن به دلیل توسعه مترو و سهولت استفاده از وسایط نقلیه دیگر، مردم و جوانان علاقه ای به استفاده از خودروهای شخصی ندارند و ماباید وضع حمل و نقل خود را به این سطح از مطلوبیت برسانیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.