کد خبر: ۱۰۶۱۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
رئیس پلیس مترو از دستگیری ۲ جیب‌بر حرفه‌ای با ۵۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: متهمان در ایستگاه های مترو و بی آرتی، موبایل و اموال با ارزش مسافران را سرقت می کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ "سعید عطاالهی" گفت: عصر روز بیست و چهارم دی ماه ماموران پلیس مترو هنگام گشت زنی در سکوی متروی ایستگاه امام خمینی ( ره) به رفتار ۲ مسافر مشکوک می شوند و هر دو مسافر را تحت مراقبت قرار می دهند.

وی عنوان داشت: مراقبت های ویژه پلیسی آغاز و ماموران مشاهده می کنند که یکی از این ۲ مسافر همراه با سایر مسافران مترو داخل واگن قطار شده و چند ثانیه قبل از بسته شدن در قطار از داخل واگن خارج و گوشی همراهی را به همدستش تحویل و هر دو از یکدیگر فاصله گرفتند.

رئیس پلیس مترو با اشاره به اینکه پرونده های مختلفی در خصوص سرقت از مسافران مترو به همین شیوه اتفاق افتاده بود، گفت: بلافاصله برای دستگیری این متهمان اقدام و ماموران موفق شدند هر ۲ متهم را در یک عملیات دستگیر و به دفتر پلیس مستقر در ایستگاه مترو انتقال دهند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بازرسی بدنی از متهمان تعدادی گوشی سرقتی و مدارک هویتی یکی از اتباع خارجه کشف شد، افزود: شناسایی مال باختگان در دستور کار قرار گرفت و مشخص شد که متهمان اموال سرقتی را صبح روز دستگیری و یا عصر بیست و سوم دی ماه در ایستگاه های مترو و بی آر تی سرقت کرده اند.

سرهنگ عطا اللهی توضیح داد: تحقیقات پلیسی نشان از این داشت که هر دو متهم ۲ سال پیش با همین عنوان مجرمانه در همین ایستگاه مترو دستگیر شده اند و پس از سپری کردن یک سال در زندان از حبس آزاد و در این یک سال اخیر مشغول جیب بری از مسافران ایستگاه های مترو و بی آر تی بوده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان به ۵۰ فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف کرده اند، ابراز داشت: متهمان اظهار داشتند، هفته ای یک بار به ایستگاه های مترو و بی آرتی مراجعه می کردیم و پس از سرقت اموال مسافران در مجموع به ارزش ریالی ۲ میلیون تومان، آن ها را به مالخران می فروختیم.

به گفته وی، با اقرار صریح متهمان به جرایم ارتکابی هر دو متهم برای کشف جزئیات پرونده در اختیار پلیس پیشگیری قرار گرفتند.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور دکتر صادقی شاهدانی رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه السلام و آقای فرقانی دبیر شورای عالی سیاست گذاری باشگاه تحریم ها و منوچهر متکی وزیر اسبق وزارت امور خارجه پیرامون بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها از شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.
خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب

خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب

امروز ۲۷ دی ماه ۹۸ نماز جمعه تهران در مصلی به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه شد.