کد خبر: ۱۰۶۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
معاون سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: در شب‌های سرد گذشته ۴۵۳ نفر از افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب توسط گرمخانه‌های شهرداری ساماندهی شده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا دانایی با اشاره به اهمیت ویژه ساماندهی افراد بی‌خانمان و در معرض آسیب در شب‌های سرد اخیر گفت: با توجه به برودت هوا و بارش برف سنگین در مشهد، مجموعا تعداد ۴۵۳ نفر از افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب در پنج گرمخانه متعلق به شهرداری مشهد پذیرش شده‌اند.

وی ادامه داد: در تاریخ ۲۱ دی‌ماه تعداد ۲۴۴ نفر از افراد کارتن‌خواب و بی‌خانمان در گرمخانه‌های شهرداری پذیرش شدند که از این تعداد ۲۲۴ نفر مرد و ۲۰ نفر زن بودند؛ همچنین (۲۲دی‌ماه) تعداد ۲۰۹ نفر، شامل ۱۹۱ مرد و ۱۸ زن در گرمخانه‌های شهرداری اسکان داده شدند.

معاون سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهدبا تأکید بر اهتمام ویژه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به صیانت از حقوق همه شهروندان به ویژه افراد آسیب‌دیده اجتماعی، گفت: در شب‌های سرد سال، ساماندهی و اسکان کارتن‌خواب‌ها و افراد بی‌خانمان اولویت ویژه‌ای دارد؛ چراکه با توجه به برودت هوا اگر این افراد در گرمخانه‌ها اسکان داده نشوند، خطرات جدی جان آنان را تهدید می‌کند، از این رو از تمام شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده فرد بی‌خانمان و کارتن‌خواب با مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ تماس بگیرند و مکان حضور فرد در معرض آسیب را گزارش دهند.

وی افزود: در دو روز گذشته ۴۷ مورد تماس با مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ در خصوص آسیب‌های اجتماعی و انتقال افراد کارتن‌خواب به گرمخانه‌های شهرداری صورت گرفته که به تمام موارد در اسرع وقت رسیدگی شده است و افراد به گرمخانه منتقل شده‌اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از پیشنهاد شهرداری برای ساخت خانه‌های کوچک مقیاس خبر داد و گفت: شهرداری نقش تسهیل گری ساخت این خانه ها را برعهده دارد.
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.