کد خبر: ۱۰۶۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار ارومیه گفت: طی سه سال گذشته، یک‌هزار و ۱۱۶ دستگاه خودرو ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس و تاکسی در این شهر نوسازی و بازسازی شده‌ است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیروس ذاتی در این خصوص اظهار کرد: از این تعداد افزون بر ۲۴۰ دستگاه را اتوبوس درون شهری و ۸۷۶ دستگاه را تاکسی تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۴۲ دستگاه اتوبوس در ارومیه فعالیت دارد، تصریح کرد: از این تعداد ۴۹ دستگاه ملکی و ۲۹۳ دستگاه خصوصی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار ارومیه ادامه داد: همچنین در حال حاضر، پنج‌ هزار و ۱۳۷ دستگاه تاکسی در سطح شهر تردد می‌کند که با اجرای طرح نوسازی ناوگان، ۸۷۶ دستگاه از آن‌ها نو شده‌ است.

ذاتی با اشاره به اینکه ماهانه بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار سفر توسط ناوگان اتوبوسرانی ارومیه ثبت شده‌ است، گفت: این آمار نشان می‌دهد که فعالیت این ناوگان، نقش بسزایی در کاهش ترافیک به‌ویژه در منطقه مرکزی شهر داشته و میلیون‌ها سفر را کاهش داده‌است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از پیشنهاد شهرداری برای ساخت خانه‌های کوچک مقیاس خبر داد و گفت: شهرداری نقش تسهیل گری ساخت این خانه ها را برعهده دارد.
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.