کد خبر: ۱۰۶۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
رییس اتاق بازرگانی ایران و روسیه خبر داد
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه اعلام کرد که دو طرف به منظور افزایش سطح همکاری‌های تجاری مشترک، به دنبال رسیدن به ساز و کاری هستند تا محدودیت‌های بانکی ایجاد شده به دلیل تحریم‌ها را کاهش دهند و کم اثر کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،هادی تیزهوش تابان اظهار کرد: در شرایطی که دو کشور ایران و روسیه، هم نسبت به افزایش تعاملات اقتصادی استقبال می‌کنند و هم مقدمات لازم و نیازهای مشترک برای افزایش صادرات و واردات وجود دارد، اما در عمل هنوز ما نسبت به اهداف فاصله زیادی داریم.

به گفته وی، در شرایطی که روسیه در سال حدود ۲۴۰ میلیارد دلار واردات داشته، سهم ایران از کل این عدد تنها ۰.۲۲ درصد بوده است و این در حالی است که ما می‌توانیم با برطرف کردن برخی از مشکلات موجود قطعا سهم خود را در این عرصه افزایش دهیم.

رییس اتاق بازرگانی ایران و روسیه با اشاره به پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: خوشبختانه پس از سال‌ها گمانه‌زنی سرانجام پیوستن ما به این اتحادیه از آبان ماه نهایی شد و می‌توان با استفاده از تخفیف‌ها، در کشورهای عضو اوراسیا فعالیت بیشتری داشت. در این بین حضور روسیه به عنوان یازدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در اوراسیا نیز می‌تواند برای اقتصاد ما اهمیت بسیاری داشته باشد.

تیزهوش تابان، با بیان اینکه یکی از عوامل تاثیرگذار در پایین بودن تجارت ایران و روسیه، محدودیت‌ها و تحریم‌های بانکی است، اظهار کرد: از سویی ایران تحت تحریم‌های آمریکا قرار گرفته و از سوی دیگر اقتصاد روسیه نیز با محدودیت‌هایی مواجه است، از این رو یکی مسائلی که تجارت مشترک را دشوار کرده همین محدودیت بانکی است. در جریان جلسه‌ای که اخیرا در اتاق ایران با محوریت تجارت با روسیه برگزار شد، دو طرف بار دیگر بر لزوم ایجاد ساز و کار مشترک بانکی یا ایجاد راهکارهای اقتصادی که بتواند فشار تحریم‌ها و محدودیت‌ها را کاهش دهد، تاکید کردند و امیدواریم که در این زمینه به جمع‌بندی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: هرچند در ماه‌های گذشته روس‌ها طرح‌هایی داشته‌اند یا از شیوه‌هایی همچون تهاتر استفاده کرده‌ایم، اما قطعا برای گسترش روابط و استفاده از ظرفیت‌ها رسیدن به راهکاری قابل اتکا اهمیت فراوانی دارد.

به گزارش ایسنا، روز گذشته در اتاق بازرگانی ایران، جلسه‌ای با محوریت اقتصاد روسیه برگزار شد و در جریان آن نمایندگان بخش خصوصی دو کشور به ارزیابی مشکلات موجود و چگونگی پیگیری هدف گذاری‌های تجاری صورت گرفته پرداختند.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.