کد خبر: ۱۰۶۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان خبر داد
مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان گفت: با توجه به تجربیات ساخت خط یک متروی اصفهان در آب‌بندی ایستگاه‌ها، استفاده از جدیدترین روش‌ها و به روزکردن اقدامات اجرایی در خط دو متروی اصفهان صورت گرفته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا بنکدار در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: احداث ایستگاه‌های خط دوم قطار شهری اصفهان با برنامه‌ریزی دقیق‌تر زمانی صورت گرفته بدین ترتیب که پیش از عبور تی. بی. ام از محل ایستگاه، سازه‌ نگهبان و سازه اصلی ایستگاه ساخته خواهد شد تا ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌ها، آب‌بندی ایستگاه‌ها با کیفیت بهتری انجام شود.

وی با بیان اینکه در خط دوم قطار شهری اصفهان به منظور افزایش سرعت ساخت، عبور تی. بی.ام از دو جهت انجام می‌شود، افزود: حفاری مکانیزه تونل دوچشمه با دو دستگاه تی. بی. ام از ایستگاه دارک در شمال شرق اصفهان تا ایستگاه میدان امام علی(ع) به طول ۷.۷ کیلومتر صورت می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان تصریح کرد: یک تونل یک چشمه حفاری قطعه حد فاصل ایستگاه کهندژ(در غرب اصفهان) تا میدان امام علی(ع) به طول حدود ۶.۵ کیلومتر را انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: سعی و تلاش سازمان قطارشهری اصفهان در ساخت خط دوم قطارشهری، توجه به رویکرد فنی اقتصادی به منظور کاهش هزینه‌ها در زمان بوده است.

بنکدار با بیان اینکه با توجه به تجهیزات محور بودن پروژه‌های قطارشهری، مسیر تعیین پیمانکار EPC در خط دو قطار شهری اصفهان سرعت گرفته است، گفت: این موضوع در حساسیت‌های موجود به منظور انتخاب پیمانکار و آغاز خدمات مهندسی آن پیش از به سرانجام رسیدن فرایند فاینانس به منظور کاهش زمان خرید و نصب تجهیزات عملیاتی شده است.

وی گفت: خرد جمعی و هم‌اندیشی در ارائه طرح بهینه روند ساخت قطارشهری اصفهان، در خط دوم عملیاتی شده و کارگروه تخصصی مدیر طرح، مشاور و کارفرما با رویکرد مهندسی ارزش(بازنگری از منظر اقتصاد مهندسی) صورت گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نقش مدیریت شهری در کنترل آلودگی هوا/ لزوم افزایش ۳ برابری ظرفیت حمل و نقل عمومی(مترو)

نقش مدیریت شهری در کنترل آلودگی هوا/ لزوم افزایش ۳ برابری ظرفیت حمل و نقل عمومی(مترو)

دکتر غلامرضا لطیفی با اشاره به اینکه مدیریت شهری به معنای عام یعنی مشارکت همه دستگاه‌ها برای اداره شهر گفت: شهرداری به تنهایی قادر به رفع آلودگی هوای شهر نبوده و هماهنگی همه دستگاه‌ها لازم است .
اخذ مالیات از خانه های خالی به نفع بازار مسکن است

اخذ مالیات از خانه های خالی به نفع بازار مسکن است

مصطفی قلی‏خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اگر بتوان اطلاعات دقیقی از خانه‌های خالی به دست آورد، به‌طور قطع اخذ مالیات از آنها به نفع بازار مسکن خواهد بود.
پربازدیدترین ها