کد خبر: ۱۰۶۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: پروژه ساماندهی گذر تاریخی بابارکن الدین در مجموعه تاریخی تخت فولاد با تخصیص ۱۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار در حال اجرا است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد فیض در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه اصفهان یک شهر موزه بزرگ بشمار می‌رود، وظیفه سازمان نوسازی و بهسازی ساماندهی بافت‌ها و بازآفرینی شهری در بافت‌های ناکارآمد تاریخی است.

وی با بیان اینکه صیانت از پیشینه‌های تاریخی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است، افزود: این اقدامات علاوه بر حفظ پایداری و هویت بافت‌ها، باعث حضور حداکثری مردم و تداوم بخشی کالبدی برای توسعه صنعت گردشگری می‌شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با اشاره به پروژه ساماندهی گذر بابارکن‌الدین، گفت: مساحت این پروژه حدودسه هزار و ۵۰۰ متر مربع است که در سه فاز با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر فاز نخست پروژه ساماندهی گذر بابارکن‌الدین تکمیل، فاز دوم در حال اجرا و فاز سوم آن نیز تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

فیض با بیان اینکه آسفالت گذر بابارکن‌الدین جمع و سنگفرش می‌شود، اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه شامل زیرسازی، کف‌سازی و پیاده‌روسازی است که بی‌شک با توجه به سنخیت داشتن مراحل اجرای پروژه با بافت تاریخی محل، باعث حضور بیشتر مردم و پر رنگ‌تر شدن تردد در مجموعه تخت فولاد خواهد شد.

وی تاکید کرد: اجرای این پروژه‌ها محرک توسعه و باعث افزایش جذب گردشگر می‌شود و گامی برای تداوم بخشی به توسعه صنعت گردشگری در محیط های تاریخی بشمار می‌رود.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از پیشنهاد شهرداری برای ساخت خانه‌های کوچک مقیاس خبر داد و گفت: شهرداری نقش تسهیل گری ساخت این خانه ها را برعهده دارد.
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.