کد خبر: ۱۰۶۰۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
عزیزی:
شهردار یزد گفت: پیمان خواهرخواندگی بین شهرهای دنیا یک امر شناخته شده است و یزد هم به زودی با شهر پوتی گرجستان این پیمان را خواهد بست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جمال الدین عزیزی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در این تفاهم نامه‌ها زمینه‌هایی برای همکاری شهرها مشخص می‌شود، اظهار کرد: شهر جهانی یزد نیز سعی کرده برای حفظ ارتباط جهانی خود اقداماتی انجام دهد.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه خواهرخواندگی با شهر پوتی گرجستان از گذشته پایه ریزی و با وزارت کشور و وزارت امور خارجه هماهنگ شده است، افزود: این تفاهم‌ها با حضور و مسئولیت شهرداران انجام می شود.

شهردار یزد از انجام این تفاهم در بهمن ماه امسال خبر داد و تاکید کرد: شهرها بنا بر نقاط مشترکی که دارند این انتخاب‌ را انجام می‌دهند البته این شهر از چند سال پیش با مراکز صنعتی و تجاری یزد در ارتباط بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه پوتی شهری بندری است و یکی از بنادر مهم منطقه محسوب می‌شود تجار ایرانی برای رونق کسب و کار می‌توانند فعالیت خود را در آن شهر افزایش دهند.

عزتی با بیان اینکه با این تفاهم نامه مبادله گردشگر هم می‌تواند بهتر انجام شود، گفت: پوتی در گرجستان شهر کوچکی است و قدمت و تاریخی ندارد لذا عمده همکاری‌ها تجاری است. 

وی افزود: این شهر در مسیر خط ارتباطی راه آهن گرجستان با ایران قرار دارد و این مزیت می‌تواند زمینه را تسهیل کند.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نقش مدیریت شهری در کنترل آلودگی هوا/ لزوم افزایش ۳ برابری ظرفیت حمل و نقل عمومی(مترو)

نقش مدیریت شهری در کنترل آلودگی هوا/ لزوم افزایش ۳ برابری ظرفیت حمل و نقل عمومی(مترو)

دکتر غلامرضا لطیفی با اشاره به اینکه مدیریت شهری به معنای عام یعنی مشارکت همه دستگاه‌ها برای اداره شهر گفت: شهرداری به تنهایی قادر به رفع آلودگی هوای شهر نبوده و هماهنگی همه دستگاه‌ها لازم است .
اخذ مالیات از خانه های خالی به نفع بازار مسکن است

اخذ مالیات از خانه های خالی به نفع بازار مسکن است

مصطفی قلی‏خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اگر بتوان اطلاعات دقیقی از خانه‌های خالی به دست آورد، به‌طور قطع اخذ مالیات از آنها به نفع بازار مسکن خواهد بود.
پربازدیدترین ها