کد خبر: ۱۰۶۰۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
عزیزی:
شهردار یزد گفت: پیمان خواهرخواندگی بین شهرهای دنیا یک امر شناخته شده است و یزد هم به زودی با شهر پوتی گرجستان این پیمان را خواهد بست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جمال الدین عزیزی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در این تفاهم نامه‌ها زمینه‌هایی برای همکاری شهرها مشخص می‌شود، اظهار کرد: شهر جهانی یزد نیز سعی کرده برای حفظ ارتباط جهانی خود اقداماتی انجام دهد.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه خواهرخواندگی با شهر پوتی گرجستان از گذشته پایه ریزی و با وزارت کشور و وزارت امور خارجه هماهنگ شده است، افزود: این تفاهم‌ها با حضور و مسئولیت شهرداران انجام می شود.

شهردار یزد از انجام این تفاهم در بهمن ماه امسال خبر داد و تاکید کرد: شهرها بنا بر نقاط مشترکی که دارند این انتخاب‌ را انجام می‌دهند البته این شهر از چند سال پیش با مراکز صنعتی و تجاری یزد در ارتباط بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه پوتی شهری بندری است و یکی از بنادر مهم منطقه محسوب می‌شود تجار ایرانی برای رونق کسب و کار می‌توانند فعالیت خود را در آن شهر افزایش دهند.

عزتی با بیان اینکه با این تفاهم نامه مبادله گردشگر هم می‌تواند بهتر انجام شود، گفت: پوتی در گرجستان شهر کوچکی است و قدمت و تاریخی ندارد لذا عمده همکاری‌ها تجاری است. 

وی افزود: این شهر در مسیر خط ارتباطی راه آهن گرجستان با ایران قرار دارد و این مزیت می‌تواند زمینه را تسهیل کند.
برچسب ها: شهرفردا ، یزد ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس + تصویر

انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی با حضور اعضای این فراکسیون برگزار شد.
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
آخرین اخبار