کد خبر: ۱۰۶۰۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: تا پایان سال جاری به هیچ عنوان نرخ کرایه تاکسی‌های استان افزایش نخواهد داشت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مرتضی عزتی اظهار کرد: تاکنون ۲۵ دستگاه در دو خط مجهز به سیستم پرداخت الکترونیک به صورت آزمایشی شده‌اند تا نقاط ضعف و قوت آن مشخص و ارزیابی شود.

وی با اشاره به وجود دو مسئله در تاخیر راه‌اندازی سیستم پرداخت الکترونیک در تمام خطوط استان، عنوان کرد: برخی از مسافران بدلیل نداشتن اینترنت امکان استفاده از این سیستم را ندارند، همچنین رمز دوم یکبار مصرف از دیگر مشکلات آن است که با توجه به اینکه ۶۰ درصد از سفرهای داخل قم زیر سه کیلومتر است و از طرفی دریافت رمز دوم یکبار مصرف زمان‌بر است استفاده از این سیستم با مشکلاتی مواجه شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: تا اسفندماه سال جاری ۳۰۰ تاکسی دیگر بعد از ارزیابی مشکلات این سیستم و برطرف شدن مشکلات مجهز به آن خواهند شد.

وی صدور کارت شهروندی از طریق فناوری اطلاعات شهرداری را یکی از راه حل‌های مناسب برای رفع مشکلات و همچنین سهولت بیشتر در راه‌اندازی این سیستم دانست.

عزتی با اشاره به نرخ کرایه تاکسی‌ها بعد از گرانی بنزین، افزود: قیمت‌ها تا آخر سال جاری افزایش نمی‌یابد.

وی با بیان اینکه در صورت دریافت کرایه بیشتر با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد، خاطرنشان کرد: مسافران می‌توانند در صورت تخلف رانندگان کد روی ماشین آن‌ها را به شماره‌های ۳۶۶۲۸۸۰۰ و یا شماره ۳۰۰۰۵۱۳۳ گزارش دهند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم در رابطه با احتمال افزایش نرخ کرایه‌ها در سال جدید، گفت: بعد از بررسی و محاسبه افزایش قیمت‌ها و کسب استعلام کتبی از ۳۰ دستگاه و همچنین بررسی افزایش حقوق‌ها و افزایش قیمت اقلام یدکی، ارزیابی‌های لازم صورت می‌گیرد و در رابطه با افزایش و همچنین میزان و درصد افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها، تصمیم‌گیری خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.