کد خبر: ۱۰۶۰۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان از خسارت به ۲۰ هزار هکتار زمین مزروعی در این استان به دلیل سیلاب خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،«عباسعلی ارجمندی» مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان درباره آخرین وضعیت امدادرسانی در مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان گفت: در روزهای گذشته ۳۱ مسیر مواصلاتی به ما اعلام شده بود که با مشکل مواجه شده‌اند، در حال حاضر ۳۰ محور بازگشایی شده است و تنها یک محور همچنان بسته است.

وی ادامه داد: در حوزه روستایی نیز راه ارتباطی ۸۹۰ روستا قطع شده بود که در حال حاضر مسیر ارتباطی ۵۰۰ روستا بازگشایی شده است. همچنین برق ۷۸۳ روستا قطع شده بود که در حال حاضر ۴۵۳ روستا دارای برق هستند. در حوزه شبکه آب‌شامیدنی روستایی آب ۲۴۵ روستا قطع شده بود که در حال حاضر آب ۵۳ روستا وصل شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: همچنین ۲۵۰۰ واحد مسکونی روستایی برابر گزارش اولیه بنیاد مسکن آسیب جدی دیده‌اند، اما تاکید می‌کنم که با توجه به حجم خسارت آمارها قابل تغییر است و افزوده خواهد شد.

ارجمندی خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی نیز به ۲۰ هزار هکتار زمین مزروعی خسارت وارد شده است. ۶۵۰ میلیارد تومان تا این لحظه برآورد هزینه‌های اولیه است. در حوزه زیرساخت شهری برآورد اولیه خسارت ۳۳۲ میلیارد تومان بوده است. در حوزه پروژه‌های آب‌ منطقه‌ای نیز تا این لحظه ۶ میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

وی ادامه داد: امدادرسانی هوایی از امروز صبح با ۷ بالگرد در حال انجام است. ۵۵۰ گروه عملیاتی، امدادی و راهداری توسط سیستم‌های دولتی، هلال احمر و گروه‌های جهادی در حال امدادرسانی در منطقه هستند و ۲۲۲ روستا صرفا توسط هلال احمر امدادرسانی می‌شود. ۷۶۷ خانوار شامل ۲۶۲۷ نفر در ۳ اردوگاه اضطراری اسکان داده شده‌اند. همچنین دو کاروان سلامت از امروز در دشتیاری مستقر می‌شوند. این کاروان بعد از دو روز از این منطقه به مناطق دیگر اعزام خواهند شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ۱۰۰ هزار بسته غذایی در روز اول تهیه شده و روز گذشته بخشی از آنها توزیع شده است و امروز نیز مابقی توزیع خواهد شد. مسئولان استانی و کشوری در استان حضور دارند و جلسه پیشگیری و هماهنگی استان با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و وزرا و معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور برگزار خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.