کد خبر: ۱۰۶۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
رییس سازمان نوسازی مدارس کشور خبر داد
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: به دنبال سیل اخیر مجموعه بحران در آموزش و پرورش تشکیل شده و معاونت‌های مختلف در این مجموعه درگیر هستند و استان‌های معین هم مشخص شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،این روزها سیل در استان‌های جنوبی کشور خصوصاً استان سیستان و بلوچستان، زندگی مردم را به طور کامل متاثر کرده است و طبیعتاً آموزش در این استان‌ها دچار اختلال شده است. مهرالله رخشانی مهر معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص برآورد خسارت‌های سیل به مراکز آموزشی خصوصاً در استان سیستان و بلوچستان و تمهیدات و زمان ورود به کار سازمان نوسازی در این منطقه گفت: ما در سازمان نوسازی همواره پای کار هستیم و بعد از اینکه توانستیم در چند سیل و زلزله در حوزه تامین مراکز آموزشی موفق بیرون بیاییم و آنها را مدیریت کنیم، توانمان نیز افزون شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای ورود بخش ما به این مناطق سیل زده زود است و باید ابتدا کاملاً آب در این مناطق تخلیه شود تا بتوانیم برویم و برآورد دقیق داشته باشیم. هفته آینده خود من هم به این مناطق سر می زنم.

رخشانی مهر در ادامه بیان کرد: در حال حاضر مجموعه بحران در وزارتخانه آموزش و پرورش تشکیل شده است و معاونت‌های مختلف در این مجموعه درگیر هستند و استان‌های معین هم مشخص شده‌اند. یک بحث در این ستاد بحث آموزشی و اجتماعی و فرهنگی است و بخشی هم مربوط به ساخت و ساز است.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پاسخ به این سوال که هیچ برآوردی از مدارس تخریبی در اثر سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان ندارید، گفت: طبق گزارش‌هایی که تا الان دریافت کردیم، مدرسه تخریبی در این مناطق نداریم و عموماً موضوع آبگرفتگی است درست مثل خانه‌های مردم و برای همین بیشتر احتمالاً نیازمند تجهیزات در این مناطق خواهیم بود و بعد هم تعمیرات اساسی برخی مدارس مثل تعمیر موتورخانه‌ها و دیوارهای نم کشیده که برای آن به سرعت برنامه ریزی می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که در سیل اوایل سال سازمان نوسازی به سرعت عمل کرد اما تابستان و تعطیلی مدارس را در اختیار داشت و الان ما وسط سال تحصیلی هستیم، آیا می‌شود امیدوار بود با سرعت بیشتر این سازمان نوسازی و تجهیز مدارسی که مشکل دارند را به اتمام برساند، بیان کرد: ما امروز تجربه سیل در استان‌های لرستان و گلستان و خوزستان را داریم و در زمان وقوع سیل در آن استان‌ها تجربه امان کمتر بود. برای همین الان ما تیم‌هایمان آماده است و می‌توانیم سریع کانکس بخریم و توان استان‌های معین را می‌دانیم و می‌دانیم از کجا باید پول را سریع بگیریم. امیدوارم به سرعت بتوانیم به نونوار کردن مدارس در استان سیستان و بلوچستان ورود کنیم.
منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.