کد خبر: ۱۰۶۰۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
طی ۴۸ ساعت گذشته صورت گرفت؛
معاون سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: در 48 ساعت گذشته 453 نفر از افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب توسط گرمخانه‌های شهرداری ساماندهی شده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا دانایی ضمن اشاره به اهمیت ویژه ساماندهی افراد بی‌خانمان و در معرض آسیب در شب‌های اخیر گفت: در 48 ساعت گذشته با توجه به برودت هوا و بارش برف سنگین در مشهد، مجموعا تعداد 453 نفر از افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب در 5 گرمخانه متعلق به شهرداری مشهد پذیرش شده‌اند.
وی ادامه داد: در تاریخ ۲۱ دی‌ماه تعداد 244 نفر از افراد کارتن‌خواب و بی‌خانمان در گرمخانه‌های شهرداری پذیرش شدند که از این تعداد ۲۲۴ نفر مرد و ۲۰ نفر زن بودند. همچنین شب گذشته (۲۲دی‌ماه) تعداد 209 نفر، شامل ۱۹۱ مرد و ۱۸ زن در گرمخانه‌های شهرداری اسکان داده شدند.
دانایی ضمن تأکید بر اهتمام ویژه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به صیانت از حقوق همه شهروندان به ویژه افراد آسیب‌دیده اجتماعی گفت: در شب‌های سرد سال، ساماندهی و اسکان کارتن‌خواب‌ها و افراد بی‌خانمان اولویت ویژه‌ای دارد؛ چراکه با توجه به برودت هوا اگر این افراد در گرمخانه‌ها اسکان داده نشوند، خطرات جدی جان آنان را تهدید می‌کند. از این رو از تمام شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده فرد بی‌خانمان و کارتن‌خواب با مرکز ارتباطات مردمی 137 تماس بگیرند و مکان حضور فرد در معرض آسیب را گزارش دهند.
وی افزود: در ۴۸ ساعت گذشته ۴۷ مورد تماس با مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ در خصوص آسیب‌های اجتماعی و انتقال افراد کارتن‌خواب به گرمخانه‌‌های شهرداری صورت گرفته که به تمام موارد در اسرع وقت رسیدگی شده است و افراد به گرمخانه منتقل شده‌اند.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.