کد خبر: ۱۰۶۰۰۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس ازبهبود وضعیت تالاب بختگان وبرخی دیگر ازتالاب ها با توجه به بارش‌های اخیر استان خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حمید ظهرابی در گفتگو با خبرنگاران گفت: دریاچه بختگان به عنوان دومین دریاچه بزرگ کشور به دلیل بارش‌های مناسب و وضعیت برخی از تالاب‌های استان نیز بهبود پیدا کرده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: در حال حاضر حدود ۲۳ درصد دریاچه بختگان که یکی از مهم‌ترین دریاچه‌های استان به شمار می‌رود، آبگیری شده که این میزان با توجه به خشکسالی‌های مداوم سال‌های گذشته بسیار مناسب است.

وی با بیان اینکه وضعیت دریاچه طشک نیز خوب است و حدود ۱۶ درصد آبگیری شده، گفت: با توجه به خشکسالی‌های چند سال گذشته ورود این میزان آب تا این موقع از سال به دریاچه امیدوارکننده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس همچنین در مورد وضعیت دریاچه مهارلو گفت: امسال به دلیل بارش‌های مناسب در استان، دریاچه مهارلو هم‌اکنون حدود ۶۱ درصد آبگیری شده است.

وی گفت: با وجود اینکه طی چند مدت اخیر بارش‌های خوبی در سطح استان اتفاق افتاده، دو دریاچه کافتر و پریشان همچنان خشک است.

ظهرابی در خصوص لزوم احیای این تالاب‌ها اظهار داشت: این تالاب‌ها زمانی وظیفه تأمین رطوبت زمین‌های کشاورزی و همچنین ایجاد تعادل بین آب‌های زیرزمینی و سطحی را برعهده داشتند ولی طی سالهای اخیرکارکرد این تالاب‌ها مختل و ما شاهد شور شدن، افت آب‌های زیرزمینی و پیشروی شوری به سمت زمین‌های کشاورزی بوده‌ایم وحتی انجیرستان هایی که سالیان سال به صورت دیم شکل گرفته بود، نیز دچار بحران شده‌اند.
برچسب ها: شهرفردا ، فارس ، محیط زیست
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.