کد خبر: ۱۰۵۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان گفت: تخصیص سوخت یارانه‌ای و مشوق‌های ترافیکی به راهبرانی که برای آنها سند حمل صادر شده است از جمله مزایای استفاده از سند حمل بار شهری است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مجید طهماسبی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: نخستین سند حمل بار شهری یا بارنامه درون شهری سندی است که با ارایه کد رهگیری از سوی سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری امکان شناسه‌دار کردن و هویت بخشی به نقل و انتقال بار در محدوده شهری به منظور مدیریت مصرف سوخت را فراهم می‌کند.

وی افزود: جلوگیری از قاچاق سوخت و کالا و افزایش رضایتمندی شهروندان از خدمات جابه جایی بار و تامین حقوق شهروندی در این حوزه، مدیریت تردد خودروهای باربر، تخصیص سوخت یارانه‌ای و مشوق‌های ترافیکی به راهبرانی که برای آنها سند حمل صادر شده است از جمله مزایای استفاده از سند حمل بار شهری است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: اجرای طرح زیست محیطی تردد با اعمال محدویت های زمانی و مکانی خودروهای باربر، جلوگیری از آسیب به زیرساخت های شهری و المان های ترافیکی و افزایش ایمنی تردد، تعیین حدود فضای کسب و کار به جهت حفظ معیشت و ارتقاء سطح زندگی فعالان حوزه حمل ونقل بار و توزیع عادلانه بار بین شرکت ها و رانندگان از دیگر مزایای این سند به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان در اجرای مصوبات قانونی شورای اسلامی شهر و تاکیدات شهردار برای نخستین بار در کشور سند حمل بار شهری یا بارنامه درون شهری را اجرایی کرده است.

طهماسبی گفت: از مهمترین بخش‌های اجرای سند حمل بار شهری می‌توان به میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری اصفهان و پروژه‌های خاک‌برداری شهری اشاره کرد.

وی با بیان اینکه سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان نسبت به تهیه اپلیکیشن و سامانه هوشمند باریار ۷۲۷ اقدام کرده تا در بستر آن امکان صدور بارنامه هوشمند حاصل شود، افزود: از جمله مزیت‌های این اپلیکیشن راحتی و سادگی استفاده، درخواست حمل بار به شرکت با مشخص‌کردن مبدأ و مقصد و دریافت بارنامه به صورت الکترونیک و بیمه شدن بار در صورت درخواست صاحب بار، مشاهده آنلاین خودرو حمل بار، مشخص بودن قیمت بر اساس قیمت‌های مصوب شورای اسلامی شهر، داشتن کیف پول و امکان پرداخت اینترنتی، امکان امضاء الکترونیکی است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: فاز بعدی صدور بارنامه هوشمند در شهر اصفهان،  پروژه خاک‌برداری شهری است که در آن حوزه نیز بارنامه فیزیکی صادر می‌شود.

وی گفت: زیرساخت‌های لازم برای هوشمند کردن این پروسه توسط این اپلیکیشن فراهم شده و در این زمینه شهرداری اصفهان نخستین گام فرهنگ‌سازی را همچون دیگر امور از زیرمجموعه های خود آغاز کرده است؛ به عنوان مثال پروژه بزرگ قطار شهری و رینگ چهارم ترافیکی که مقدمات صدور بارنامه هوشمند در این پروژه ها در قالب ابلاغ قوانین و عقد تفاهم نامه با سازمان های مطبوع انجام شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.