کد خبر: ۱۰۵۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد از آغاز برنامه مربوط به درختکاری در سطح شهر از اواخر دی ماه جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمدرضا سلامی در حاشیه پاسخگویی تلفنی به درخواست ها، انتقادات و پیشنهادات شهروندان در مرکز ۱۳۷، با اشاره به برنامه این سازمان برای استقبال از بهار ۹۹ اظهار کرد: فعالیت های استقبال از بهار ۹۹ برای انتخاب المان‌های گل از مردادماه سال‌جاری آغاز شد که بعد از انتشار فراخوان آن، از میان بیش از ۴۰۰ اثر رسیده، تعدادی برای اجرا انتخاب و توسط هنرمندان در حال ساخت است.

وی افزود: ساخت تعدادی از المان‌های گل آغاز شده و تعدادی دیگر نیز در حال ابلاغ قرارداد برای آغاز ساخت است تا پایان سال جاری بتوانیم، همه این المان‌ها را در سطح شهر و در مکان های مشخص شده نصب می کنیم، امسال در هماهنگی با خانه هنرمندان، جانمایی و پراکنش المان‌های مختلف نوروزی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا در این عرصه به همه مناطق شهر به خصوص مناطق کم برخوردار توجه ویژه شود.

سلامی با اشاره به آغاز نصب المان های گل از اواسط اسفندماه در سطح شهر مشهد، ادامه داد: از چند هفته گذشته، کار برای برنامه ریزی کاشت گل با توجه ویژه به تولیدکننده های بومی آغاز شده است تا بتوانیم از ۲۵ بهمن ماه با درنظر گرفتن شرایط اقلیمی، کار کاشت گل های استقبال از بهار ۹۹ را در سطح شهر آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه ویژه برنامه‌های روز و هفته درختکاری، از اواخر دی‌ماه سال‌جاری، به صورت هفتگی در سطح مناطق و ارتفاعات جنوبی و همچنین کشف‌رود، آغاز می شود که تا هشتم اسفندماه و آغاز هفته درختکاری، ادامه خواهد داشت، ادامه داد: در هفته درختکاری نیز، هر روز با نام یکی از صنوف در سطح یک یا چند منطقه شهر، این مراسم برگزار خواهد شد تا به برگزاری مراسم اصلی در روز ۱۵ اسفند، روز درختکاری برسیم.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: توزیع رایگان درخت برای شهروندان در این مدت انجام خواهد شد و همچنین شهروندان می‌توانند با ثبت نام الکترونیکی، از تسهیلات کاشت رایگان نهال در مقابل منزل خود بهره مند شده و با آبیاری این نهال، تخفیف در عوارض نوسازی را استفاده کنند.

سلامی با اشاره به تماس‌های شهروندان در مدت زمان دو ساعته پاسخگویی خود در مرکز ۱۳۷، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های شهروندان، برف تکانی از درختان سوزنی بود که در این مسیر، علاوه بر تلاش همکاران، مشارکت شهروندان را نیز می طلبیم، بخشی از شهروندان نیز درخواست هرس درختان را داشتند که این مهم در فصل بهار و زمستان، با استفاده از اکیپ‌های ویژه صورت می‌گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.