کد خبر: ۱۰۵۹۳۴
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
مدبر خبر داد
مدیر منطقه هشت شهرداری تبریز از تداوم عملیات کف‌سازی باشماقچی بازار (بازار کفاشان) و پشت بازار امیر به صورت شبانه‌روزی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی مدبر اظهار کرد: به منظور تکمیل سنگفرش بازار تاریخی تبریز، عملیات سنگفرش باشماقچی بازار (بازار کفاشان) و پشت بازار امیر را به صورت همزمان از هفته‌های گذشته آغاز و با تلاش عوامل عمرانی منطقه در تلاش هستیم تا سنگفرش باشماقچی بازار و پشت بازار امیر را طی روزهای آتی تکمیل کرده و در اختیار شهروندان قرار دهیم.

مدیر منطقه هشت شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: متاسفانه در گذشته، کف‌سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام شده است که این نوع کف سازی موجب انتقال رطوبت کف به ستون‌ها، طاق‌ها و آسیب زدن بر بافت آجری بازار می‌شد و هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم نداشت.

وی با اشاره به جنس سنگ های مورد استفاده در کف سازی این دو بازار، گفت: در کف سازی بازار کفاشان و پشت بازار امیر، از سنگ اسپراخون استفاده شده است که با توجه به بومی بودن این نوع سنگ، دارای مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما است و همخوانی خوبی با بافت تاریخی بازار دارد.

مدبر گفت: بهره‌برداری نهایی از این دو پروژه طی روزهای آتی مقدور است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.
آنچه از عید فطر نمی دانیم!

آنچه از عید فطر نمی دانیم!

واژه عید، در اصل از فعل عاد (عود) یعود اشتقاق یافته است و معانى مختلفى براى آن ذکر کرده‌‏اند.