کد خبر: ۱۰۵۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۵
معاون شهردار اصفهان خبر داد
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان: طرح مطالعات جامع پدافند غیر عامل در حال انجام است و تا پایان سال تکمیل و تحویل داده می شود تا آن را برای ارتقای زیرساخت‌ها و تقویت آن در مراکز مهم شهر برنامه‌ریزی و ابزارهای لازم برای جلوگیری از وقوع بحران‌ها بکار گیریم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین امیری در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: امروز ضرورت آمادگی در تمامی فعالیت‌های مدیریت شهری بر کسی پوشیده نیست، تمام فعالیت‌ها در شهر می تواند در صورت نداشتن تدبیر درست و برنامه‌ریزی صحیح، بحران‌هایی را به وجود آورد.

وی افزود: هدف از برنامه‌ریزی، پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار، بحران‌ها و خسارات ناشی از آن است، امروز مدیریت بحران در شهرها یک ضرورت و نیاز محسوب می‌شود و همه باید با علم مدیریت بحران و مباحث تئوریک آن آشنا شوند.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه آموزش مباحث مربوط به مدیریت بحران به شهروندان در ۲۰۰ محله شهر، فصلی نو در ارتقای آموزش‌های شهروندی در زمینه مدیریت بحران است، گفت: باید از ظرفیت مشارکت مردم استفاده شود زیرا هر کاری با مشارکت مردم همراه باشد، بهره‌برداری مناسبی از آن انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: رؤسای ادارات خدمات شهری مناطق ۱۵ گانه سفیران شهرداری در محله‌های شهر هستند و باید در کاهش حوادث کمک کنند، حوادثی که می‌تواند به زیرساخت‌ها و سرمایه‌های شهر آسیب و به منافع اقتصادی شهر خسارات سنگینی وارد کند.

امیری تصریح کرد: باید تا حد امکان از وقوع حوادث جلوگیری شود؛ تنوع حوادث زیاد است و وقوع حوادث بر اثر مواد شیمیایی، مواد رادیواکتیوی، مواد منفجره، دستگاه‌های برقی و الکترونیکی هر کدام منشأ بحران‌های زیادی در شهر است؛ بنابراین همه متولیان مدیریت بحران باید آشنایی لازم نسبت به نوع و تنوع حوادث را داشته باشند.

وی تاکید کرد: برای مقابله و پیشگیری از وقوع حوادث باید از ظرفیت های مدیریت شهری استفاده کرد.

امیری ادامه داد: ارتباط تنگاتنگی بین مجموعه مدیریت بحران شهرداری، مدیریت بحران استان، دستگاه‌های خدمات رسان، هلال احمر و سایر دستگاه‌های مرتبط وجود دارد که ستودنی است.

وی گفت: طرح مطالعات جامع پدافند غیر عامل در حال انجام است و تا پایان سال تحویل داده می شود تا بر اساس آن برای ارتقای زیرساخت ها و تقویت آن در مراکز مهم شهر برنامه ریزی و ابزارهای لازم را برای جلوگیری از وقوع بحران ها بکار گیریم.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان اظهار کرد: قرارداد طرح مطالعات جامع پدافند غیر عامل در این دوره منعقد شده و تاکنون تدوین سه فصل آن تمام شده و فصل چهارم نیز در حال تحویل است و تا دو ماه آینده به اتمام می رسد.

وی گفت: باید در مجموعه مدیریت شهری توانایی مقابله با بحران وجود داشته باشد زیرا در هر لحظه امکان وقوع حوادث گوناگون هست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل