کد خبر: ۱۰۵۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد
در نخستین نشست خبری کنفرانس ملی بهبود و بازسازی سازمان و کسب و کار در تاریخ 15 دی ماه 1398 در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد،یک استاد دانشگاه گفت: نوآوری در کسب و کارها به فراموشی سپرده شده است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،نخستین نشست خبری کنفرانس ملی بهبود و بازسازی سازمان و کسب و کار با حضور دکتر احمد جعفر نژاد استاد تمام دانشگاه تهران (دبیر علمی کنفرانس) ،دکتر مهدی باغبان (دبیرشورای سیاست گذاری)،دکتر علیرضا یوزباشی( دبیراجرایی کنفرانس)،دکتر کاوه لطفی کیا (مدیرکل نظارت و برنامه ریزی راهبردی جهاددانشگاهی کل کشور)،دکتر طباطبایی(مشاور منابع انسانی وزارت علوم و معاون اسبق سازمان اداری و استخدامی کشور)،دکتر موسی احمد زاده (عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی کانادا)،دکتر منصور افشار (فعال اقتصادی)،دکتر رضا الماسی (فعال اقتصادی)،دکتر بیژن عرب یزدی (رئیس دانشگاه الکترونیک ایرانیان )دکتر علیرضا احمدیان در تاریخ 15 دی ماه 1398 در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد . 

نخستین نشست خبری کنفرانس ملی بهبود و بازسازی سازمان و کسب و کار
گفتنی است، احمد جعفرنژاد  امروز در نشست خبری همایش ملی بهبود و بازسازی سازمان‌ها و کسب و کار که در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهارداشت: ما باید تلاش کنیم که کسب و کارها را درست کنیم، زیرا بهبود کسب و کارها به معنای سنتی آن ساز و کار نیست. 

استاد دانشگاه تهران ادامه داد: در وضعیت کنونی کشور با نابسامانی‌های بسیار زیادی روبروست و آن ناشی از نداشتن یک نظام مدیریتی و سیاست‌گذاری مبتنی بر نظریات درست علمی است، بنابراین همایش‌ها باید در جهتی حرکت کنند که نقشی در کسب و کارها و مخصوصا زنجیره‌های تامین که نیاز به بهبود دارند، داشته باشد. 

وی با بیان اینکه اکثر سیستم‌های ما سنتی است، گفت: اگرچه پیشرفت‌هایی داشته‌ایم و بعضی‌ها دانش بنیان شده‌اند، اما اکنون با وجود همه مشکلات و تحریم‌ها باید امید داشت و امید فقط به معنای شاد بودن نیست، بلکه به مفهوم بهبود و بازسازی است. 

وی ادامه داد: بهبود یعنی اینکه سیستم یکپارچه ایجادشود و امکانات و فناوری‌ها  به خوبی توسعه و  مدیریت‌ها  بهبود یابد. 

استاد دانشگاه تهران اظهار داشت: به همایش ها و کنفرانس‌ها در سال‌های اخیر به صورت علمی توجه نشده و همین موضوع  از رونق و اثر گذاری لازم این همایش ها کاسته است. 
 
جعفرنژاد با اشاره به اینکه کار واقعی آن است که عمل و نوآوری کنیم، اظهار داشت: این در حالی است که  نوآوری به فراموشی سپرده شده  و عمل نمی‌کنیم و مفاهیم علمی و درست مدیریت را درک نمی کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه باید مجهز به فناوری‌های جدید بود، تاکید کرد: باید فهم درستی از مدیریت، رهبری، سبک رهبری و نگاه‌های جدید داشته باشیم و باید فرهنگ یادگیری در کشور گسترش یابد و فرهنگ شعار و تظاهر از بین برود. 

جعفرنژاد اظهار داشت: وقتی دست ما از همه جا قطع شده، باید با تدبیر و فکر درست مدیریتی عمل کرد و لذا تاکید ما بر علمی بودن و استفاده از تجربیات افراد در حوزه کسب و کار است. 

در ادامه این جلسه احمد طباطبایی معاون سازمان اداری و استخدامی کشور بیان داشت: دو نتیجه خاص باید از مدل‌های مدرنیزاسیون و بهبود باید اتفاق بیفتد، به عنوان مثال ما در دفاع ملی و در بحث کیان از کشور و قدرت نظام و نظام سازی می‌توان گفت که تا حدود بسیار زیادی موفق بود‌ه‌ایم، اما به همین میزان که در این عرصه موفق بوده‌ایم، در طرف دوم مدرنیزاسیون که بهبود رفاه و مسائل مربوط به زندگی است، ناموفق بوده ایم و این کنفرانس باید معطوف شود به اینکه چگونه ما در این راه بهبودی ایجاد کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه در جایی که ابعاد منابع انسانی و نرم‌افزارهای مربوط به نحوه مدیریت و تفکر راهبردی و مسائل مغزافزاری قرار می‌گیرد، هماهنگی اینها بسیار سخت‌تر از زمانی است که  ما موشک می‌سازیم، تصریح کرد: چرا که وقتی که می‌خواهیم موشک بسازیم، کسی اعتراض نمی‌کند و خیلی ها سفارش نمی‌کنند و دلیل این اتفاق آن است که ما به اهمیت ساخت موشک پی برده‌ایم. 

وی افزود: فهم بروکراسی ما باید به جنبه اعتماد و دادن اختیار به کانون‌های تخصصی حرکت کند و باید کانون‌های تخصصی را در همه ابعاد فعال کرد. 

طباطبایی اظهار داشت: در بخش کسب و کارها مشکلات ما بسیار زیاد است، اما توجه ما به این بخش کمتر است و به همین دلیل است که نمی توانیم راهی را در آن پیدا کنیم و لازم است در این بخش اختیار بیشتر دهیم  و بیشتر اعتماد کنیم و سیستم‌های مالیاتی و غیره باید جنبه تشویقی داشته باشد و هرگز نباید فشاری وارد کند و این مساله توسعه است. 

همچنین بعدازظهر یکشنبه علیرضا یوزباشی در نشست خبری همایش ملی بهبود و بازسازی سازمان ها و کسب و کار در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، اظهارکرد:رشد و توسعه سازمان ها و بنگاه های اقتصادی که از ارکان مهم توسعه همه جانبه اقتصادی و اجتماعی کشورها هستند، مستلزم وجود افرادی توسعه یافته در سازمان ها است و امروزه در دنیا سازمان ها، سرمایه های انسانی خود را با توجه به دانش، شایستگی و قابلیت آنان، بعنوان یک مزیت رقابتی تلقی می کنند.

وی با تاکید بر اینکه، بیشتر بخش ها و منابع مادی، فیزیکی و انسانی سازمان ها در کشورمان نیازمند بهبود و بازسازی هستند، گفت: البته از بین منابع موجود، نقش منابع انسانی بسیار حائز اهمیت است که متاسفانه این مساله در کشورمان مورد غفلت واقع شده است.

یوزباشی بیان کرد: نخستین اولویت باید قراردادن انسان در جایگاه شایسته سازمانی، باشد، توسعه و بهبود و توانمندی نیروی انسانی نبایستی مورد غفلت واقع شود، چرا که این خود عملکرد بالا، اثربخشی، کارایی و سلامت سازمانی را بدنبال خواهد داشت.

دبیر اجرایی همایش ملی بهبود و بازسازی سازمان ها و کسب و کار با تاکید براینکه، امروزه در دنیا سازمان ها در سطح گسترده و عمومی با تغییر و تحول مواجه هستند، گفت: این درحالی است که در کشورمان سازمان ها و نهادها بخصوص در شرایط تحریمی برای اینگونه تغییرات و تحولات از آمادگی لازم برخوردار نیستند.

وی ادامه داد: لذا مدیریت سازمان ها علاوه بر اینکه بایستی برابر محیط متغیر، سازگار و انعطاف پذیر باشد، باید از توانایی تشخیص مشکلات و بکارگیری برنامه های تغییر و تحول سازمانی و خروج از وضعیت ایستا برخوردار باشد.

استاد دانشگاه تهران در ادامه با بیان اینکه، مهمترین خصوصیت کسب و کارهای امروزی تغییر و تحول است، گفت: به طور کلی هر سازمانی به افراد آموزش دیده و متخصص بعنوان مهمترین و موثرترین عوامل کسب و کارها نیازمند است.

وی گفت: اگر کارکنان سازمان ها دارای دانش، اطلاعات و مهارت های لازم و مناسب نباشند، سازمان دچار مشکلات بسیاری خواهد شد، لذا از آنجا که تکنولوژی به سرعت درحال رشد است، کارکنان متخصص و ماهر نیز همزمان با این پیشرفت ها و در زمان کوتاهی نیازمند دریافت دانش و مهارت های روز است.

دبیر اجرایی همایش ملی بهبود و بازسازی سازمان ها و کسب و کار در ادامه با بیان اینکه، تاکنون ۲۶۳ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، تاکید کرد: آخرین فرصت ارسال مقالات یکم اسفند سال جاری است.

لازم به ذکر است،‌کنفرانس ملی بهبود و بازسازی کسب و کارها 15 اسفند در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار خواهد شد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.