کد خبر: ۱۰۵۴۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹
معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهردار قم با بیان اینکه مساله ارز دیجیتال یکی از لوازم شهر الکترونیک است گفت: وقتی شهرداری و شورا تصمیم می‌گیرد فرآیندهای الکترونیکی را تقویت کرده و شهر و شهروند هوشمند درست کند باید لوازم آن را ایجاد کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن رنجبر ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم، با بیان اینکه مساله ارز دیجیتال یکی از لوازم شهر الکترونیک است اظهار کرد: وقتی شهرداری و شورا تصمیم می‌گیرد فرآیندهای الکترونیکی را تقویت کرده و شهر و شهروند هوشمند درست کند باید لوازم آن را ایجاد کند.

وی با اشاره به لایحه اخذ مجوز تولید ارز دیجیتال در شهرداری ادامه داد: اینکه چنین لایحه ای به شورای شهر ارسال شد با وجود تغییرات قیمت دلار و تحولاتی که از ابتدای سال در حوزه ارز دیجیتال رخ داد با توجه به ارزش افزوده مطلوبی بود که در این زمینه ایجاد شد.

معاون شهردار قم با تاکید بر اینکه قبل از اینکه مجوزی نیاز باشد یک واحد تولیدی ارز دیجیتال در سازمان پارک‌ها ایجاد شد تصریح کرد: کنترل مستمر بر این واحد داشتیم که ارزش افزوده بسیار مناسبی داشت و البته در آن تنها تولید صورت گرفت.

وی با اشاره به تحولات صورت گرفته در کشور در زمینه تولید ارز دیجیتال خاطرنشان کرد: در نهایت به این جمع بندی رسیده‌ایم که نیاز به اخذ مجوز است؛ موضوع ما تولید ارز دیجیتال نیست که ظرفیت‌های اقتصادی آن را بسنجیم و فعلاً به دنبال پیگیری مسائل هوشمندسازی شهر می‌خواهیم لوازم را ایجاد کنیم.

رنجبر یکی از لوازم شهر هوشمند را ورود به فضای تولید ارز دیجیتال و استفاده از این ارز است گفت: اینکه وارد این فضا شویم یا خیر را از شورای شهر خواهان مجوز شدیم و این در حالی است که هر لحظه می‌توان این مجوز را لغو کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از پیشنهاد شهرداری برای ساخت خانه‌های کوچک مقیاس خبر داد و گفت: شهرداری نقش تسهیل گری ساخت این خانه ها را برعهده دارد.
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.