کد خبر: ۱۰۵۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
استان خوزستان با بیش از 64هزار متر مربع مساحت و دارا بودن زمین‌های حاصلخیز، تنوع فرهنگی و قومی، ذخایر عظیم نفت و گاز، جلگه‌های قابل کشت، اماکن دینی و تاریخی، وضعیت خاص ژئوپلیتیک، و از همه مهم‌ترین نیروی انسانی مستعد، پرتلاش و خونگرم و به ویژه میهن‌‌دوست که 8سال خالصانه از آب و خاک ایران دفاع کردند، شایسته حکمرانی مطلوب و رفاه، معیشت و توسعه بیشتراست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اما پرسش اینجاست که چرا خوزستان با این همه ویژگی، امروزه به پرچالش‌ترین استان کشور تبدیل شده است: در فصل تابستان بحران ریزگردها نفس مردم را بند می‌آورد و در زمستان، باران که برای همه جا رحمت و خیر است، مایه سختی و نکبت برای مردم خوزستان می‌شود. متاسفانه امروز غفلت از معضلات و مشکلات عدیده این استان و یاس مردم از مسئولان به جایی رسیده است که خوزستان به یکی از کانون‌های عضوگیری معاندان نظام تبدیل شده است؟ چرا در حوادث آبان ماه امسال، استان خوزستان یکی از 5 استان درگیر و پرحاشیه کشور بود و بی‌تدبیری‌ها باعث تحمیل هزینه‌های فراوانی به مردم خوزستان شد؟ شوربختانه در سال‌های گذشته به دلیل فقر، بیکاری و مشکلات معیشتی حاکم بر این استان که نتیجه ناکارآمدی و عدم برنامه‌ریزی صحیح مسئولان برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های این استان است، زمینه برای نفوذ و سرمایه‌گذاری دشمنان کشور رو به افزایش گذاشته و به‌ویژه در مناطق فقیرنشین و حاشیه‌نشین استان که روزبه‌روز در حال گسترش است، حضور نیروهای آموزش‌دیده دشمن مشهود است. اما سوال جدی این است که زمینه‌های پذیرش این نیروها در استان چیست؟ چرا مردمی که 8 سال بی‌هیچ چشمداشتی در راه دفاع از میهن‌شان، از جان و مال خود گذشتند، این روزها به ابزاری برای دشمن تبدیل شده‌اند؟
متاسفانه خوزستان به عنوان بهشت ظرفیت‌های توسعه، در سه دهه اخیر و به‌ویژه دوران پساجنگ مورد غفلت مسئولان قرار گرفته است. شهرهای مختلف استان که در دوران پیش از انقلاب به دلیل موهبت نفت در جذب امکانات و داشتن رفاه در کل کشور زبانزد بودند، امروز به شهرهایی فاقد ساده‌ترین و بدیهی‌ترین امکانات معیشتی، بهداشتی و اشتغال تبدیل شده‌اند. نرخ بیکاری در استان باعث مهاجرت‌های گسترده و گسترش فقر و حاشیه‌نشینی شده است. فرصت‌های اقتصادی و حتی سیاسی در اختیار افراد غیربومی و فاقد صلاحیت قرار گرفته و در چنین فضایی نیروهای معاند و دشمن، بسیار زیرکانه وارد عرصه شده‌اند و به شکاف میان مردم و حاکمیت دامن می‌زنند.
استان خوزستان قلب اقتصادی ایران است و چنین استانی، نه یک تهدید، بلکه فرصتی برای کل کشور است. امروز تشدید نگاه‌های امنیتی، قطع و وصل اینترنت و نادیده‌گرفتن مطالبات مسلم مردم خوزستان، ناسپاسی به مردمی است که بارها و در برهه‌های مختلف همراهی و برادری‌شان را به میهن و هم‌میهنانشان اثبات کرده‌اند. خوزستان این روزها توجه می‌خواهد. خوزستان مدیرانی می‌خواهد که از این همه ظرفیت عظیم در حوزه‌های مختلف برای مردمش امنیت، رفاه و اشتغال بیاورد. به یقین با افزایش سطح رفاه و بهبود وضعیت اشتغال، مردم خوزستان به نیروهای خط مقدم کشور در دفاع از ایران تبدیل خواهند شد. مردم خوزستان این روزها به دلجویی، امید، رفاه، کار و در یک کلام به توجه نیاز دارند. با صدای بلند می‌گوییم: «حال خوزستان خوب نیست، آن را دریابید».
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.