کد خبر: ۱۰۵۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
استان خوزستان با بیش از 64هزار متر مربع مساحت و دارا بودن زمین‌های حاصلخیز، تنوع فرهنگی و قومی، ذخایر عظیم نفت و گاز، جلگه‌های قابل کشت، اماکن دینی و تاریخی، وضعیت خاص ژئوپلیتیک، و از همه مهم‌ترین نیروی انسانی مستعد، پرتلاش و خونگرم و به ویژه میهن‌‌دوست که 8سال خالصانه از آب و خاک ایران دفاع کردند، شایسته حکمرانی مطلوب و رفاه، معیشت و توسعه بیشتراست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اما پرسش اینجاست که چرا خوزستان با این همه ویژگی، امروزه به پرچالش‌ترین استان کشور تبدیل شده است: در فصل تابستان بحران ریزگردها نفس مردم را بند می‌آورد و در زمستان، باران که برای همه جا رحمت و خیر است، مایه سختی و نکبت برای مردم خوزستان می‌شود. متاسفانه امروز غفلت از معضلات و مشکلات عدیده این استان و یاس مردم از مسئولان به جایی رسیده است که خوزستان به یکی از کانون‌های عضوگیری معاندان نظام تبدیل شده است؟ چرا در حوادث آبان ماه امسال، استان خوزستان یکی از 5 استان درگیر و پرحاشیه کشور بود و بی‌تدبیری‌ها باعث تحمیل هزینه‌های فراوانی به مردم خوزستان شد؟ شوربختانه در سال‌های گذشته به دلیل فقر، بیکاری و مشکلات معیشتی حاکم بر این استان که نتیجه ناکارآمدی و عدم برنامه‌ریزی صحیح مسئولان برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های این استان است، زمینه برای نفوذ و سرمایه‌گذاری دشمنان کشور رو به افزایش گذاشته و به‌ویژه در مناطق فقیرنشین و حاشیه‌نشین استان که روزبه‌روز در حال گسترش است، حضور نیروهای آموزش‌دیده دشمن مشهود است. اما سوال جدی این است که زمینه‌های پذیرش این نیروها در استان چیست؟ چرا مردمی که 8 سال بی‌هیچ چشمداشتی در راه دفاع از میهن‌شان، از جان و مال خود گذشتند، این روزها به ابزاری برای دشمن تبدیل شده‌اند؟
متاسفانه خوزستان به عنوان بهشت ظرفیت‌های توسعه، در سه دهه اخیر و به‌ویژه دوران پساجنگ مورد غفلت مسئولان قرار گرفته است. شهرهای مختلف استان که در دوران پیش از انقلاب به دلیل موهبت نفت در جذب امکانات و داشتن رفاه در کل کشور زبانزد بودند، امروز به شهرهایی فاقد ساده‌ترین و بدیهی‌ترین امکانات معیشتی، بهداشتی و اشتغال تبدیل شده‌اند. نرخ بیکاری در استان باعث مهاجرت‌های گسترده و گسترش فقر و حاشیه‌نشینی شده است. فرصت‌های اقتصادی و حتی سیاسی در اختیار افراد غیربومی و فاقد صلاحیت قرار گرفته و در چنین فضایی نیروهای معاند و دشمن، بسیار زیرکانه وارد عرصه شده‌اند و به شکاف میان مردم و حاکمیت دامن می‌زنند.
استان خوزستان قلب اقتصادی ایران است و چنین استانی، نه یک تهدید، بلکه فرصتی برای کل کشور است. امروز تشدید نگاه‌های امنیتی، قطع و وصل اینترنت و نادیده‌گرفتن مطالبات مسلم مردم خوزستان، ناسپاسی به مردمی است که بارها و در برهه‌های مختلف همراهی و برادری‌شان را به میهن و هم‌میهنانشان اثبات کرده‌اند. خوزستان این روزها توجه می‌خواهد. خوزستان مدیرانی می‌خواهد که از این همه ظرفیت عظیم در حوزه‌های مختلف برای مردمش امنیت، رفاه و اشتغال بیاورد. به یقین با افزایش سطح رفاه و بهبود وضعیت اشتغال، مردم خوزستان به نیروهای خط مقدم کشور در دفاع از ایران تبدیل خواهند شد. مردم خوزستان این روزها به دلجویی، امید، رفاه، کار و در یک کلام به توجه نیاز دارند. با صدای بلند می‌گوییم: «حال خوزستان خوب نیست، آن را دریابید».
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.