کد خبر: ۱۰۵۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه خواست تا به طرح کاپ (کاهش پسماند) بپیوندند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،صبح امروز نشست تخصصی طرح کاپ (کاهش پسماند) و امضای تفاهم نامه همکاری سازمان مدیریت پسماند، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شهرداری منطقه ۷ با حضور صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، سمیه حاجوی شهردار منطقه ۷ و فرهاد معارفی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل این وزارتخانه برگزار شد.

فرهاد معارفی رییس مدیریت نظام سبز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،با ابراز خوشحالی از پیوستن وزارتخانه متبوعش به طرح کاپ (کاهش پسماند) گفت: امیدواریم سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها هم به این کار فرهنگی سریع‌تر بپیوندند و مشارکت بالایی را شاهد باشیم.

معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه حمایت از محیط زیست در زبان راحت است و زمانی تلاش برای حمایت بود، اظهار کرد: اما متاسفانه چیزی که امروز دنبال آن هستیم نجات محیط زیست است. جدا از شهرمان و محله مان، پیامدهای مخرب کارهای انسانی سبب شده کره زمین به مخاطره بیفتد.

معارفی ادامه داد: امیدواریم ما نقش کوچکی در نجات کره زمین داشته باشیم. در همین رابطه هم وزارت ارتباطات در فضایی که نزدیک به ۲۰ هکتار است و بخش بزرگی از آن فضای سبز است، را سعی کردیم به خوبی حفظ کنیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز با شهرداری منطقه هفت تفاهم‌نامه امضا کردیم تا بهتر از قبل در تفکیک پسماند مشارکت داشته باشیم، گفت: البته باید منشا آلودگی پسماند را بدون لطمه زدن به محیط زیست از بین ببریم.  درواقع امیدواریم با تولید زباله کمتر، کمتر به محیط زیست آسیب بزنیم چرا که تلاش در این بخش بهتر از پیدا کردن راهکار برای جمع آوری پسماند است.

وی با اعلام اینکه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دو فضا برای استقرار مخازن پسماند  شهرداری وجود دارد، توضیح داد: در این مخازن پسماند به چهار بخش پسماند خشک که خود پنج نوع مواد است، پسماند فضای سبز و پسماند تر تقسیم شده که حتی در یکی از ساختمان های ما این پسماند به کمپوست تبدیل می‌شود.  

به گفته معارفی؛ بیش از یازده ساختمان در این محوطه داریم و برای پنج ساختمان طرح مقاوم سازی پیش بینی کرده ایم. همچنین در نظر داریم آب مصرفی را برای داخل ساختمان بازیافت کنیم و  دورریز آب موسسه ورزشی پیام هم برای مصارف فضای سبز بازیافت شود.  

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.