کد خبر: ۱۰۵۲۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
معاون وزیر کشور در گفتگو با شهر فردا:
مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.
مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ ها و دهیاری ها در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیرامون تدبیر مدیریت شهری در شرایط کنونی برای اداره شهرها و کاهش فشار حاصل از گرانی های اخیر بر روی مردم کلانشهرها به ویژه تهران، اظهار داشت: در مدیریت شهری تمام تلاش ما بر این است که راهکارهایی پیدا شود تا فشار حداقلی به مردم  به ویژه شهروندان کلانشهر تهران وارد شود . 

جمالی نژاد ادامه داد: تولید ثروت در شهرها به نحوی رغم بخورد که خدایی ناکرده اجحافی درحق مردم نشود کمااینکه در گذشته با تولید تراکم و فروش هوا ، کارهایی از این دست فشار مضاعفی به مردم وارد می شد. 

وی تصریح کرد: اما در حال حاضر خوشبختانه لایحه درآمدهای پایدار پس از ۳۷ سال تنظیم و به مجلس ارسال شده و درحال حاضر ۱۰ ماده از این لایحه به تصویب رسیده و ۱۲ ماده دیگر مانده که این هفته قرار است بررسی شود. 

معاون وزیر کشور تاکید کرد: در این قانون به نحوی عمل شده است که تبعیض بین مردم کم شود و فشار روی از قشر ضعیف کمتر شود و اگر هم قرار است عوارضی برای شهرها  دریافت شود طبقاتی این عوارض را پرداخت کنند که منفعت بیشتری می برند و تمکن مالی بیشتری دارند. 
 
گفتنی است در این لایحه علاوه بر تحکیم احکام قبلی و ساماندهی عوارض محلی، تامین منابع جدید درآمدی، شفاف سازی و نظام مند نمودن وضع عوارض توسط شوراهای اسلامی شهرها از مهمترین دستاورد تصویب کامل لایحه خواهد بود. 

همچنین تسهیل و اصلاح فرآیند پرداخت اعتبارات پیش بینی شده در قوانین مختلف و سیاست گذاری و نظارت بر هزینه کرد اعتبارات شهرداری‌ها نیز از دیگر نکات برجسته این لایحه است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.