کد خبر: ۱۰۵۲۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
معاون وزیر کشور در گفتگو با شهر فردا:
مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.
مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ ها و دهیاری ها در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیرامون تدبیر مدیریت شهری در شرایط کنونی برای اداره شهرها و کاهش فشار حاصل از گرانی های اخیر بر روی مردم کلانشهرها به ویژه تهران، اظهار داشت: در مدیریت شهری تمام تلاش ما بر این است که راهکارهایی پیدا شود تا فشار حداقلی به مردم  به ویژه شهروندان کلانشهر تهران وارد شود . 

جمالی نژاد ادامه داد: تولید ثروت در شهرها به نحوی رغم بخورد که خدایی ناکرده اجحافی درحق مردم نشود کمااینکه در گذشته با تولید تراکم و فروش هوا ، کارهایی از این دست فشار مضاعفی به مردم وارد می شد. 

وی تصریح کرد: اما در حال حاضر خوشبختانه لایحه درآمدهای پایدار پس از ۳۷ سال تنظیم و به مجلس ارسال شده و درحال حاضر ۱۰ ماده از این لایحه به تصویب رسیده و ۱۲ ماده دیگر مانده که این هفته قرار است بررسی شود. 

معاون وزیر کشور تاکید کرد: در این قانون به نحوی عمل شده است که تبعیض بین مردم کم شود و فشار روی از قشر ضعیف کمتر شود و اگر هم قرار است عوارضی برای شهرها  دریافت شود طبقاتی این عوارض را پرداخت کنند که منفعت بیشتری می برند و تمکن مالی بیشتری دارند. 
 
گفتنی است در این لایحه علاوه بر تحکیم احکام قبلی و ساماندهی عوارض محلی، تامین منابع جدید درآمدی، شفاف سازی و نظام مند نمودن وضع عوارض توسط شوراهای اسلامی شهرها از مهمترین دستاورد تصویب کامل لایحه خواهد بود. 

همچنین تسهیل و اصلاح فرآیند پرداخت اعتبارات پیش بینی شده در قوانین مختلف و سیاست گذاری و نظارت بر هزینه کرد اعتبارات شهرداری‌ها نیز از دیگر نکات برجسته این لایحه است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتقاد نماینده مجلس از عدم مدیریت به موقع برای پخش اقلام بهداشتی در کشور

انتقاد نماینده مجلس از عدم مدیریت به موقع برای پخش اقلام بهداشتی در کشور

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با اشاره به عدم مدیریت به موقع برای پخش اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم در شرایط اپیدمی ویروس کرونا گفت: اگر اقلام بهداشتی از چرخه تولید به صورت مستقیم در اخیار مردم قرار بگیرد قطعا با کمبود و مافیای احتکار این اقلام در کشور روبرو نخواهیم شد.
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.