کد خبر: ۱۰۵۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
شرکت گوگل در "Street View" سرویس نقشه خود، ۱۶ میلیون کیلومتر از مسیرهای جهان را تصویربرداری کرده و نقشه‌ی ۹۸ درصد از مکان‌‌های سکونت مردم در جهان را نیز آماده کرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شرکت گوگل در گزارش جدید خود توضیح داد که "Street View" سرویس نقشه خود، 16 میلیون کیلومتر از مسیرهای جهان را تصویربرداری کرده و نقشه‌ی 98 درصد از مکان‌‌های سکونت مردم در جهان را نیز آماده کرده است.

پایگاه علمی "cnet" در گزارشی نوشت، گوگل با کمک تصویربرداری، نقشه‌های خود را دقیق تر و به روزتر می‌کند؛ اکنون این شرکت فناوری، چشم اندازی عمیق تر به فرایند تولید نقشه خود فراهم کرده است.

گوگل در گزارشی جدید، آمار فعالیت تصویربرداری برای قابلیت "Street View" را منتشر کرد؛ آن‌ها بیش از 16 میلیون کیلومتر مسیر (برابر با 10 میلیون مایل) را برای بهبود Street View تصویربرداری کرده‌اند؛ طبق گفته‌ی گوگل، این عدد برابر با 400 بار گشتن به‌دور زمین است.

شرکت گوگل در گزارش خود نوشت که از خودروهای Street View که مجهز به دوربین هستند برای ثبت تصاویر مختلف از اماکن استفاده می‌کند؛ اما در مناطقی که امکان حرکت خودرو وجود ندارد مانند مناطق حفاظت شده طبیعی یا مناطق دورافتاده بدون جاده قابل دسترسی، گوگل افرادی مجهز به کوله پشتی های Street View Trekker ارسال می‌کند.

علم و تکنولوژی , 

گزارش گوگل برای اولین‌بار مقدار مساحتی را مشخص می‌کند که سرویس‌های شرکت پیموده‌اند یا نقشه‌برداری کرده‌اند؛ بر اساس آن سرویس نقشه‌برداری هوایی شرکت، Google Earth، اکنون تصاویری ماهواره‌ای را از بیش از 93 میلیون کیلومتر مربع (36 میلیون مایل مربع) از سطح زمین، در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

این نخستین بار است که گوگل آماری درباره مقیاس سرویس Maps خود ارائه می‌کند؛ سرویس مذکور یکی از محبوب ترین محصولات گوگل است.

همچنین گوگل  توضیح داده از روشی به نام «فوتوگرامتری» برای چسباندن چند عکس به یکدیگر استفاده می‌کند. 

اطلاع از آمار فعالیت گوگل در تصویربرداری از جهان فیزیکی، برای افرادی که نگران جمع‌آوری داده توسط این شرکت هستند، باعث افزایش نگرانی شده است؛ آن‌ها اعتقاد دارند غول موتور جست‌وجو اکنون اطلاعات زیادی درباره‌ی مردم، فعالیت‌های آن‌ها در فضای آنلاین و حتی محیط پیرامون‌شان دارد.
برچسب ها: ثبت ، مسیر ، گوگل ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.