کد خبر: ۱۰۵۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
عضو شورای شهر تهران نسبت به انتشار ذرات معلق از کارخانه سیمان تهران هشدار داد و گفت: شهرداری و سازمان حفاظت محیط زیست باید نسبت به رفع این آلودگی‌ها اقدام کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران در تذکری که در یکصد و هشتاد و دومین جلسه شورای شهر تهران بیان داشت، اظهار کرد: از این که شهرداری تهران مدیر پاکدست و متخصصی به نام محسن پورسیدآقایی را از دست داده متأسفم چرا که علی‌رغم اینکه از خدمات ایشان در جامعه علمی برخورداریم ولی شهر تهران از وجود چنین مدیری محروم شده است.

وی در مورد آلودگی هوا در پایتخت گفت: فعالیت کارخانه سیمان تهران ادامه دارد در حالی که بر اساس برخی از آمارهای موجود آلودگی که این کارخانه ایجاد می‌کند به سلامت شهروندان به ویژه در منطقه 20 و محیط زیست آسیب می‌رساند. 

عضو شورای شهر تهران بیان داشت: سالانه تعداد زیادی جان خود را در آلودگی هوا از دست می‌دهند و آلودگی در حال حاضر هیچ مرزی را در جهان به رسمیت نمی‌شناسد که برای مبارزه با این پدیده دستگاه‌ها باید بر اساس قوانین به وظایف خود عمل کنند.

نوری ادامه داد: در حال حاضر به دلیل جزیره‌ای بودن دستگاه‌ها در حوزه آلودگی هوا اقدام مؤثری انجام نگرفته و باید جهت رفع این مسأله اقدام شود.

وی گفت: بر اساس پیگیری‌هایی که انجام شده انتشار ذرات معلق از صنایع آلاینده‌ای که تعطیل نشده همچون کارخانه سیمان تهران انجام می‌گیرد و باید هر چه سریعتر با تعطیلی این کارخانه‌ها میزان ‌آلایندگی را کاست تا جان شهروندان در مخاطره نباشد. 

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.
پربازدیدترین ها