کد خبر: ۱۰۵۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
با هدف توسعه صنعت گردشگری:
در جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران که به ریاست دکتر حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج برگزار شد، با احداث دو هتل در مناطق یک و شش موافقت شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی اشراقی در این باره گفت: امروزه صنعت گردشگردی به یکی از بزرگترین صنایع فعال در جهان تبدیل شده و در دهه های اخیر با حساسیت بیشتر به گسترش این صنعت توجه شده است.

وی افزود: بر این اساس و با توجه به اینکه شهر تهران از مراکز جاذب گردشگران اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و فراغتی است، توجه به زیر ساخت های اقامتی یکی از ضرورت های توسعه گردشگری است .

اشراقی گفت: بر اساس آمار ارائه شده کمبود هتل های با کیفیت 4 و 5 ستاره در تهران کاملا مشهود است، به گونه ای که تعداد این هتل ها کمتر از 30 واحد است و حدود 5000 اتاق دارند.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تهران بیان کرد: پراکنــــــــدگی هتل های موجود در سطح شهر تهران نیز مناسب به نظر نمی رسد.

وی گفت: بر این اساس پس از توضیحات مشاور و شهردار منطقه یک و با توجه به تائیدیه اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران با احداث یک بنای اقامتی 12 طبقه در خیابان ولنجک، موافقت شد.

اشراقی افزود: برای ارتقاء کیفی پروژه نیز مقرر شد، طرح یکپارچه ای به منظور الحاق و تجهیز فضای سبز مجاور هتل تهیه و به تائید معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برسد.
وی در ادامه گفت:در این جلسه همچنین با احداث هتلی در منطقه شش واقع در خیابان ولی عصر (عج ) موافقت شد.

اشراقی گفت: هم چنین در این جلسه پرونده های موردی ارسال شده از سوی شهرداری های مناطق رسیدگی شد و بررسی طرح موضعی طراحی شهری محور دماوند واقع در مناطق 4، 7، 8 ،13به جلسه آتی موکول شد. 
برچسب ها: تهران ، هتل ، احداث ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.