کد خبر: ۱۰۵۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
۴۸ پروژه مشارکتی عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری و اجتماعی فرهنگی با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در منطقه ۲۱ تهران افتتاح و دو پروژه عمرانی-ترافیکی کلنگ‌زنی شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فاز نخست تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید لشگری-بلوار کرمان خودرو (دوگاز) به عنوان بزرگترین پروژه مشارکتی عمرانی-ترافیکی غرب پایتخت در منطقه ۲۱ شهرداری تهران در آیین افتتاح این پروژه‌ها، صبح امروز سه‌شنبه با حضور پیروز حناچی شهردار تهران به بهره‌برداری رسید و اجرای فاز دوم این پروژه نیز آغاز شد.

گفتنی است، پروژه مشارکتی مجتمع خدمات خودرویی وردآورد واقع در نقطه تلاقی بزرگراه‌های شهید لشگری (جاده مخصوص) و فتح (جاده قدیم)، در فضایی به وسعت ۳۵۰۰ مترمربع به بهره‌برداری رسید.

با حضور شهردار تهران، پروژه عمرانی-ترافیکی زیرگذر بزرگراه فتح-سه راهی شهریار (باغستان) که این پروژه گره ترافیکی در بزرگراه فتح بعد از تقاطع بزرگراه آزادگان به سمت غرب را باز خواهد کرد، کلنگ‌زنی شد.

این پروژه دارای یک مسیر زیرگذر از شرق به جنوب و یک روگذر از جنوب به غرب است که دسترسی و ورود و خروج را برای شهروندان شهرهای اقماری اطراف تهران مانند شهریار، اندیشه و باغستان تسهیل می‌کند.

در ادامه این آیین، پروژه‌های مشارکتی مخازن بتنی ذخیره آب و اجرای عملیات لوله‌گذاری جهت آبیاری فضای سبز منطقه ۲۱، در راستای مدیریت منابع آبی برای آبیاری عرصه‌های فضای سبز آغاز شد که در آن ۶ مخزن در مجموع به ظرفیت ۹ هزار مترمکعب در نقاط مختلف این منطقه احداث شده تا کسری منابع آبی و ضعف در مدیریت منابع آبی در آبیاری فضای سبز با ذخیره‌سازی آنها پوشش داده شود.

 همچنین ۶۸ کیلومتر شبکه لوله‌گذاری این مخازن را به یکدیگر متصل می‌کند تا عرصه‌های فضای سبز به صورت مکانیزه آبیاری شوند.

بر همین اساس، از آنجا که منطقه ۲۱، منطقه همجواری «صنعت و سکونت» است و اصلی‌ترین پهنه صنعتی تهران در این منطقه واقع شده، تلاش بر آن بوده تا این همجواری مسالمت‌آمیز و تهدیدهای آن به فرصت تبدیل شود. بر همین اساس، مسئولیت‌های اجتماعی صنایع (CSR) نیز از طریق واگذاری عملیات اجرا و نگهداشت «زیرسازی، روسازی، پیاده روسازی، جمع‌آوری آب‌های سطحی، ایجاد نهر، فضای سبز و همچنین تأمین روشنایی» معابر به صنایع محقق شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگز