کد خبر: ۱۰۴۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
در نشست شهردار اصفهان و سفیر لهستان پیشنهاد شد
شهردار اصفهان در نشستی دو جانبه با سفیر لهستان از آمادگی نصف جهان برای ساخت تندیس کودکان لهستانی در اصفهان و راه اندازش کنسول گری این کشور در نصف‌جهان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، شهردار اصفهان و سفیر لهستان در ساعت‌های‌ ابتدایی و در باغ‌ زرشک دیداری داشتند. در این نشست قدرت الله نوروزی اظهار کرد: لهستانی‌ ها به دلیل مهاجرت به اصفهان در جریان جنگ جهانی دوم خاطرات خوبی از این شهر داشتند و ما نیز خاطرات بسیار خوبی از حضور آنها داریم. این‌ خاطرات محرک‌های خوبی برای توسعه شهر و کشورهایمان است. در حال حاضر نیز آمادگی استفاده از آن خاطرات جهت برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی متعدد وجود دارد. 

شهردار اصفهان با اشاره به سفرش در سال گذشته به شهر کراکف لهستان ادامه داد: در جریان این سفر با شهردار کراکف برای عقد قرارداد خواهر خواندگی مذاکراتی داشتیم. در آن‌ زمان انتخابات شورای شهر کراکف بود که بار دیگر شهردار ابقا شد و ایشان قول داد که به اصفهان بیایید و دیپلماسی و خواهرخواندگی بین دو شهر برقرار شود.

وی با اشاره با اشاره به ساخت تندیس کودکان لهستانی در اصفهان، خاطرنشان کرد: برخی از خیابان‌های شهر اصفهان به ویژه چهارباغ خاطرات بسیار خوبی از کودکان لهستانی دارد و امروز این آمادگی وجود دارد که تندیسی از کودک لهستانی در شهر اصفهان داشته باشیم. همچنین با توجه به اینکه یونیسف در حال بررسی پرونده اصفهان برای پیوستن به شبکه شهرهای دوستدار کودک است، این آمادگی نیز وجود دارد که می توانیم در این زمینه همکاری هایی داشته باشیم. 

نوروزی به مبادلات اقتصادی اصفهان و لهستان نیز پرداخت و گفت: در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه آمریکا عرضه مبادلات اقتصادی برای ایران را تنگ‌ کرده و با توجه به اینکه لهستان در ساخت واگن‌های قطار فعال است، شهرداری اصفهان می‌تواند واگن‌های مترو خود را از این کشورخریداری کند.

شهردار اصفهان همچنین پیشنهاد دائر کردن کنسول‌گری لهستان در اصفهان را نیز مطرح و تصریح کرد: محلی را برای کنسول‌گری لهستان پیش بینی کردیم‌ تا میزبان دیپلمات‌های لهستانی باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.