کد خبر: ۱۰۴۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
شهردار تبریز:
شهردار تبریز گفت: در راستای برنامه «هر شهروند یک درخت» تلاش می‌شود تا پایان شورای پنجم تعداد درختان این شهر به دو میلیون اصله برسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایرج شهین باهر در حاشیه نهال کاری همگانی در تفرجگاه ائل باغی که با مشارکت شهرداری تبریز و اداره کل منابع طبیعی آذربایجان شرقی اجرا می‌شود، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم با اجرای این طرح‌ها ۲۵ هزار اصله نهال در اراضی تبریز کاشته شود.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر آلودگی هوا اهمیت وجود درختان و فضای سبز را بیشتر نمایان کرده است، افزود: با توجه به اینکه طبق استانداردهای جهانی باید برای هر شهروند یک درخت وجود داشته باشد، در تبریز کمبود فضای سبز را به طور کامل احساس می‌کنیم.

شهردار تبریز با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به عنوان سال فضای سبز تبریز توسط شورای شهر، اعلام کرد: بودجه قابل توجهی برای موضوع فضای سبز در سال آینده در نظر گرفته شده است تا سرانه فضای سبز در تبریز نه بر اساس آمار و ارقام بلکه به شکلی ملموس افزایش یابد.

شهین‌باهر تاکید کرد: شهرداری تبریز نه تنها اجازه نمی‌دهد باغات تبریز به کاربری‌های دیگر تبدیل شود، بلکه در تلاش هستیم تا با احیای باغات قدیمی، این شهر را به باغ ‌شهر تبدیل کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آنچه از عید فطر نمی دانیم!

آنچه از عید فطر نمی دانیم!

واژه عید، در اصل از فعل عاد (عود) یعود اشتقاق یافته است و معانى مختلفى براى آن ذکر کرده‌‏اند.
سناریوی تلخ غرق شدگی‌ در رودخانه کرج

سناریوی تلخ غرق شدگی‌ در رودخانه کرج

هر ساله با فرا رسیدن هوای گرم شاهد بی توجهی به تابلوی شنا کردن ممنوع و وقوع حوادث غرق شدگی در رودخانه کرج هستیم، سناریوی تلخی که همچنان ادامه دارد.