کد خبر: ۱۰۴۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری اصفهان اقدامات و پیگیری های انجام شده برای افزایش سطح ایمنی بازار اصفهان را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدرضا جعفریان‌فر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: ایمنی بازار از ویژگی خاصی برای تمام دستگاه‌های متولی امر برخوردار است و در همین راستا جلسات متعددی در فرمانداری اصفهان برگزار و تصمیم‌گیری‌های خوبی در آن جلسات اتخاذ شده که امیدواریم اجرایی و سطح ایمنی بازار افزایش یابد.

وی با بیان اینکه بازار قدیمی اصفهان جزء ابنیه تاریخی کشور محسوب می‌شود، افزود: بازار اصفهان از مراکز پرجمعیت شهر به شمار می‌رود که با توجه به تمرکز اصناف در طول هشت کیلومتر مسیر بازار، می‌طلبد در خصوص ایمنی آن کوشاتر بوده و برنامه‌ریزی دقیق‌تر و منسجم‌تری داشته باشیم.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در جلساتی که با حضور سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، شهرداری منطقه سه و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان برگزار شد، پیشنهاد شد باتوجه به اینکه طول بازار هشت کیلومتر است، سازمان آتش نشانی در هریک کیلومتر یک پایگاه‌ اطفاء حریق ایجاد کند و مکاتبه‌ای با اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان مبنی بر در اختیارقراردادن مکان‌هایی جهت ایجاد این پایگاه‌ها انجام دهد.

وی ادامه داد: اداره کل پدافند غیرعامل استان اصفهان نیز در مکاتبه‌ای با اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان درخواست کرد مکان‌های مورد نیاز برای احداث پایگاه‌های اطفاء و افزایش ضریب ایمنی بازار در اختیار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان قرار گیرد.

جعفریان‎فر افزود: در ادامه پیگیری‌های انجام شده برای افزایش سطح ایمنی بازار اصفهان، جلساتی در فرمانداری اصفهان برگزار و مقرر شد شرکت توزیع برق اصفهان نسبت به بازدید و ایمن‌سازی مسیرهای کابل‌کشی شبکه‌های برق در بازار اقدام کند که این مورد نیز توسط شرکت مستقیم توزیع برق اصفهان انجام شده است.

وی با بیان اینکه کمیته شناسایی ساختمان‌های بلندمرتبه و آسیب‌پذیر شهر از طول مسیر بازار اصفهان بازید کرده و پیشنهاداتی برای ایمن‌سازی مسیر بازار و راهکارهای دسترسی سریع تیم‌های امدادی به بازار را ارایه کرده است، اظهار کرد: امیدواریم پس از بررسی و ایجاد امکانات لازم این مهم عملیاتی و اجرایی شود تا بتوانیم ایمنی بازار اصفهان را ارتقاء داده و در برابر حوادث محتمل، آمادگی لازم برای واکنش سریع را داشته باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.