کد خبر: ۱۰۴۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۰
شهردار مشهد؛
شهردار مشهد ضمن اشاره به نابسامانی بصری انتهای بولوار وکیل آباد گفت: برای رفع این مشکلات حاشیه قلعه آبکوه ساماندهی و محدوه پل شهید پرتوی دیواره سبز خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا کلائی امروز در بازدید از انتهای بولوار و قلعه وکیل آباد که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر و شهردار منطقه 12 انجام شد، افزود: متاسفانه در محدوده پل نمایشگاه تا پل شهید پرتوی شاهد فضاهای رها شده ای هستیم که باید ساماندهی شود.
وی اضافه کرد: بحث اصلی در طرح معاونت فنی و عمران برای ساماندهی این است که در مرحله اول فضای سبز از آکس، بولوار را به بدنه بولوار درحاشیه قلعه وکیل آباد تغییر داده و از وکیل آباد 91 تا ایستگاه قطار شهری به مساحت4500 متر مربع دیواره سبز ایجاد شود تا به این وسیله بدنه حاشیه بولوار و کیل آباد در این بخش منظم شود.
وی اضافه کرد: در مرحله دوم نیز گارد ریل های بولوار قبل از پل شهید پرتوی در این محدوده کمی عقب برده شود که این کار دو متر به عرض بولوار اضافه خواهد کرد.
کلائی با بیان اینکه در اتفاق سوم هم با ساماندهی این بخش از بولوار قبل از پل شهید پرتوی شاهد نظم در توقف اتوبوس های طرقبه و شاندیز، همچنین تاکسی ها در حاشیه بولوار و افزایش ایمنی مردم خواهیم بود، اظهارکرد: کلید تعریض و اصلاح هندسی پل شهید پرتوی در راستای کاهش مشکلات ترافیکی و همچنین نظم بخشیدن به دید بصری انتهای بولوار وکیل آباد در اجرای این طرح است.
شهردار مشهد افزود: سه لکه اصلی به مساحت حدود 5 هکتار در انتهای بولوار وکیل آباد با ارتفاع مناسب وجود دارد که تصمیم گرفته شده این لکه ها تبدیل به فضا و دیواره سبز شود که این اقدام کمک زیادی به بهبود زیبایی بصری شهر خواهد کرد.
شهردار مشهد در بازدید از قلعه وکیل آباد با تاکید بر توجه ویژه به این منطقه نیزگفت: در راستای ساماندهی کال چهل بازه در مجاورت این محل، فضای سبز اجرا خواهد شد که برای این کار به دنبال توافق با آب منطقه ای و مشخص شدن بستر و حریم کال چهل بازه هستیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.